Osłona na basen nie tylko chroni go przed zabrudzeniami z zewnątrz, liśćmi czy owadami, ale także opóźnia proces powstawania glonów, a nawet wpływa na szybkość nagrzewania się wody. Dlatego też niezwykle istotne jest dopasowanie odpowiedniej pokrywy do oczekiwań oraz konkretnego rodzaju basenu. Warto zastanowić się, czy ważniejsza jest dla nas ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, czy też zależy nam na szybkim nagrzewaniu się wody.
Osłona na basen – rodzaje
Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje osłon na basen:
- pokrywa solarna – jest ona zbudowana z podwójnej warstwy folii bąbelkowej w ciemnym kolorze, nie mocuje się jej tylko układa na powierzchni wody (ochrona przed zabrudzeniami jest mniejsza niż w przypadku zwykłej pokrywy), działa ona w następujący sposób: nocą powietrze w bąbelkach zapobiega utracie ciepła, natomiast w ciągu dnia ciemny kolor przyspiesza proces nagrzewania się wody (im głębszy basen, tym działanie to jest mniej efektywne)
- pokrywa zwykła – naciąga się ją na górną część basenu, dzięki czemu stanowi ona szczelną ochronę przed zabrudzeniami, jednakże nie nagrzewa wody tak skutecznie jak pokrywa solarna
Na co zwrócić uwagę przy zakupie osłony na basen?
Należy przede wszystkim odpowiednio dopasować rozmiar pokrywy, gdyż zarówno za mała jak i za duża osłona nie będzie spełniała dobrze swej funkcji. Ponadto, niezwykle istotna jest jakość materiału, z którego wykonano takową osłonę. Osłona na basen https://www.dobrebaseny.pl/Pokrywy-na-basen-c137 wystawiona jest na działanie czynników zewnętrznych, takich jak np. silny wiatr, w związku z czym musi charakteryzować się wysoką trwałością.