panele tapicerowane

Panele tapicerowane – wyjątkowe elementy wystroju wnętrza

W czasie urządzenia wnętrza mieszkania chodzi nam przede wszystkim o uzyskanie eleganckich, a także funkcjonalnych rozwiązań, które jednak będą również uzupełniały się pod względem wizualnym. Takie efekty pomogą nam uzyskać różnorodne akcesoria wykończeniowe, np. panele tapicerowane.

Czym są panele tapicerowane?

Są to materiały wykończeniowe, które nie wymagają specjalnych umiejętności, ponieważ każdy element montuje się przy pomocy specjalnego kleju lub rzepów. Poszczególne elementy obite są wybranym materiałem, który zależnie od naszych preferencji może mieć śliską lub miękką i delikatną powierzchnię. Nie będzie również problemu z dopasowaniem ich pod względem kolorystycznym – dostępne są bardzo różnorodne warianty.

Efekty 3D z panelami tapicerowanymi

Te elementy dekoracyjne mogą różnić się nie tylko pod względem faktury i koloru, ale również kształtu. Nowoczesne panele na ścianę pozwalają uzyskać niepowtarzalne efekty 3D, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego i designerskiego efektu.

Do sypialni, salonu i pokoju dziecięcego

Panele można zamontować w bardzo różnych miejscach. Świetnie sprawdzą się panele tapicerowane z oferty sklepu Golddoor – między innymi w sypialni, gdzie mogą pełnić również formę miękkich zagłówków. Bardzo często stosuje się je także w salonach oraz pokojach dziecięcych, dzięki czemu uzyskuje się efekt przytulności i elegancji.

Dodatkowe zalety

Zamontowanie paneli tapicerowanych ma także wymiar funkcjonalny. Wnętrza robią się bardziej przytulne, cieplejsze, cichsze, a w przypadku pokojów dziecięcych także bezpieczniejsze. W prosty sposób można odmienić wnętrze i nadać mu zupełnie inny wymiar.