Jaka szafka na buty?

W każdym mieszkaniu powinna się znaleźć wąskie szafki na buty, która jest niezwykle istotnym elementem wystroju. Właśnie z tego względu powinna być odpowiednio dopasowana do aranżacji wnętrza.

Wybór szafki na buty


Nowoczesne szafki najlepiej odnajdują się w aranżacjach skandynawskich, minimalistycznych oraz nowoczesnych. Z kolei we wnętrzach klasycznych oraz rustykalnych idealnie sprawdzi się szafka drewniana. Warto mieć na uwadze, że powinna być wyprodukowana z prawdziwego drewna, ponieważ wtedy efekt jest najlepszy. Z kolei biała szafka będzie dobrze wyglądać praktycznie w każdej aranżacji. W sprzedaży są dostępne szafki wykonane z różnych materiałów i o różnych kolorach, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Dopasowanie do aranżacji


Do aranżacji w stylu loft najlepiej będzie pasować metalowa szafka na buty. Można z niej skorzystać również w sytuacji, gdy wystrój jest nowoczesny lub skandynawski. Najbardziej uniwersalna będzie jednak szafka drewniana, która sprawdzi się w każdym wnętrzu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że szafki na buty są dostępne w różnych odcieniach drewna. Nowoczesny wygląd mają przede wszystkim szafki na buty w odcieniu szarego dębu. Większość osób ma raczej niewielki przedpokój lub korytarz, dlatego szafka również nie może być zbyt duża. Wysokość szafek na buty sięga od 30 do 200 cm, dlatego różnica jest spora. W sprzedaży można już też znaleźć szafki obrotowe, które są dosyć nietypowe i raczej mało spotykane. Szafki drewniane są bardzo wytrzymałe, dlatego można je używać długimi latami.