basen ogrodowy kanadyjski

Co to jest basen ogrodowy kanadyjski?

Basen ogrodowy kanadyjski w ostatnim czasie jest prawdziwym hitem w naszym kraju. To konstrukcja niedroga, praktyczna i estetyczna. Odznacza się prostotą i wytrzymałością, dzięki czemu daje komfort użytkownikom. Ponadto, zyskujemy spore możliwości dopasowania wyglądu basenu do otoczenia. Częściowy montaż w ziemi jest tutaj możliwy, co zwiększa potencjał produktu. Czym cechuje się taki basen? O czym warto wiedzieć? Jakie zalety ma kanadyjski basen?

Basen ogrodowy kanadyjski

basen ogrodowy kanadyjski

Najprościej rzecz ujmując, jest to konstrukcja, która przypomina stelażowy basen. Jest jednak montowana z gotowych arkuszy blachy stalowej. Blacha natomiast jest zamocowana na profilach. Złożenie i przeniesienie basenu jest wygodne i szybkie. Blacha najczęściej jest falowana, co zwiększa wytrzymałość basenu. Zewnętrzną stronę maluje się na różne sposoby, co daje wiele możliwości. Taki basen może z powodzeniem być dekoracją w każdym ogrodzie. Arkusze stalowe mogą wydawać się nietrwałe, jednak nic bardziej mylnego – basen kanadyjski będzie służył do kilkunastu lat. Producenci stosują specjalne przygotowanie blachy, która jest tłoczona na zimno, cynkowana, fosforyzowana i falowana. Wszystko to wpływa na wytrzymałość produktu. 

Szeroki wybór basenów ogrodowych kanadyjskich na rynku

Pamiętajmy o tym, że wnętrze basenu jest pokrywane folią PCV. Co jakiś czas trzeba ją wymieniać. Montaż i demontaż folii nie wymaga rozbierania całego basenu, co jest atutem. Nie dziwi zatem to, że basen ogrodowy kanadyjski jest doskonałym wyborem w każdym ogrodzie.