O czym trzeba pamiętać, wybierając meble młodzieżowe?

Chcąc odpowiednio zaprojektować pokój nastolatka, trzeba wziąć pod uwagę jego potrzeby oraz indywidualne pomysły. Ważny jest wybór odpowiednich mebli, ale również dodatków, które pomogą stworzyć pokój, który będzie niebanalny i osobisty. Jak wybrać meble młodzieżowe, które będą idealne? 

Jak wybrać szafy i komody? 

W pokoju, który jest praktyczny musi znaleźć się odpowiednia ilość szaf, w których nastolatek będzie mógł przechowywać swoje rzeczy. 

Często jednak duża szafa jest wystarczająca, by móc zmieścić wszystkie niezbędne rzeczy nastolatka. Trzeba jedynie pamiętać, by wybrać szafę, która jest dobrze rozplanowana. W praktycznej szafie muszą znaleźć się wieszaki, półki i szuflady. 

Część z wieszakami powinna być podzielona tak, by można było powiesić dłuższe ciuchy, takie jak sukienki i płaszcze oraz krótsze jak koszule czy spódnice. Ilość miejsca jest uzależniona od ilości ciuchów, które będą przechowywane na wieszakach. 

Dziewczyny, które lubią chodzić w sukienkach powinny mieć szafy, gdzie jest więcej wieszaków. Osoby, które cenią sobie styl sportowy i częściej noszą bluzy i spodnie mogą mieć szafę, w której jest więcej półek. 

Nie zawsze jedna szafa zapewnia tyle miejsca, by wszystko mogą się w niej zmieścić. W takiej sytuacji warto wykorzystać komody, które są funkcjonalne i estetyczne. Warto również pamiętać, że wybierając komodę w jasnych kolorach oraz na nóżkach można sprawić, że pokój będzie wydawał się bardziej przestronny i większy. Ma to duże znaczenie w niewielkich pomieszczeniach. 

Jak wybrać styl pokoju? 

Nie tylko praktyczne zastosowanie mebli ma znaczenie. Zastanawiając się jak wybrać meble młodzieżowe trzeba również zwrócić uwagę na ich kolorystykę i stylistykę. Młodzież często już ma bardzo wyrobiony gust i dokładnie wie czego chce. 

Wybierając meble do pokoju, który jest mały, należy unikać ciemnych kolorów, które optycznie zmniejszają przestrzeń. Białe meble sprawdzą się w każdym pokoju. Warto również pamiętać, że często są to młodzieżowe meble w uniwersalnym stylu, które przez wiele lat będą wyglądały modnie i nowocześnie. Jest to bardzo ważne dla rodziców, gdyż młodzież szybko dorasta i bardzo szybko zmieniają się ich upodobania. Mając meble, które są uniwersalne, można zmieniać wyłącznie dodatki. 

Warto również zwrócić uwagę na meble z jasnego drewna. Sosna, buk czy jesion to kolory, które sprawdzą się niemal w każdym wnętrzu. Dzięki takim meblom pokój będzie jasny i radosny. 

Styl nowoczesny sprawdzi się w pokoju każdego nastolatka. Warto jednak poszukać elementów, które sprawią, że pokój stanie się wyjątkowy i bardzo osobisty. 

Wybierając meble do pokoju dziewczynki można postawić na łóżko wykonane z metalu. Białe łóżko będzie wyglądało niezwykle elegancko i wprowadzi styl industrialny do wnętrza. Do takiego wnętrza będzie również pasował stolik wykonany z metalu z drewnianym blatem. Ciekawym uzupełnieniem będzie bujany, rattanowy fotel. 

W pokoju chłopca mogą znaleźć się pufy worki, które są wyjątkowo wygodne i interesujące. Sprawdzi się pufa, która wygląda jak piłka do nogi czy kosza.