rękawice robocze

Odpowiednie rękawice do pracy

Nie każdy musi, ale czasem trzeba uważać na bezpieczeństwo swoich rąk podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Przykładem może być tu praca laboranta, praca na budowie, czy też praca kosmetyczki. Wszystkie te osoby powinny dbać o swoje ręce, które (nomen omen!) pozwalają im pracować. W szczególności, jeżeli chodzi o pracę na budowie, przydać się mogą m.in. rękawice robocze skórzane.

O czym trzeba pamiętać?

Decydując się na zakup takich rękawic, pracodawca powinien pamiętać o tym, w jakich warunkach będą wykonywane obowiązki zawodowe. Może się bowiem okazać, że praca będzie wykonywana przy minusowych temperaturach. Dlatego koniecznością mogą okazać się rękawice robocze ocieplane. Gdzie przydają się takie rękawice? Przykładem może być chociażby praca na magazynie, czy też na dworze – w zimie. Tym bardziej, że palce są na tyle wrażliwe, iż szybko reagują na minusowe temperatury. Zimne palce utrudniają wykonywanie powierzonych zadań. Koniecznie należy o nie zadbać. O czym jeszcze należy pamiętać, decydując się na zakup takich rękawic?

Rękawice chroniące przed zagrożeniami

Jak już było wspomniane – rękawice mają zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa. W szczególności, jeżeli ktoś np. pracuje z substancjami niebezpiecznymi. Należy więc sprawdzić, czy rękawice Milwaukee będą się do tego nadawać. Niektóre są zwykłe, nazywane popularnie „wampirkami”, które nie zapewniają odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, jeżeli chodzi o substancje chemiczne. Koniecznie trzeba będzie wybrać inny model. Dlatego też tak dużą uwagę należy zwracać na to, jakie oznaczenia znajdują się na samych rękawicach. Warto wiedzieć, że na samych rękawicach znajduje się odpowiednie oznaczenie w postaci młotka i czterech cyfr. Nigdy nie można zapomnieć o tym, z jakimi substancjami ma się do czynienia w pracy.