osłona na doniczki na wymiar

Dlaczego warto zdecydować się na osłony na doniczki na wymiar?

Obecność roślin we wnętrzu stanowi nie tylko atrakcyjny dodatek do aranżacji, ale i korzystnie wpływać może na samopoczucie mieszkańców. Przebywanie w otoczeniu zieleni ma właściwości relaksujące, co z pewnością pomaga w odpoczynku w domowym zaciszu. Co więcej, dekoracyjny wygląd niektórych odmian i stylowe akcesoria, takie jak pionowe kwietniki czy osłony na doniczki na wymiar prezentują się niezwykle efektownie.

Miejskie dżungle, czyli zielone wnętrza

Własny ogródek lub grządka to marzenie wielu osób, jednak warto pamiętać, że równie wiele radości przynieść może uprawa roślin balkonowych lub pokojowych. Nie bez powodu w ostatnich latach ogromnym powodzeniem cieszą się „miejskie dżungle”, czyli hodowane w mieszkaniach okazy egzotycznych gatunków (na przykład niezwykle popularnych ostatnio monster). Aranżację uzupełnić mogą osłony na doniczki na wymiar, które łączą w sobie funkcje praktyczne z walorami estetycznymi. Nowoczesny wygląd osłonek sprawia, że tego typu rozwiązania świetnie sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w nurcie minimalistycznym, modernistycznym lub postindustrialnym. Proste formy z powodzeniem wprowadzić można również do mieszkań w stylu rustykalnym czy art déco .

osłony na doniczki na wymiar6

Praktyczne i stylowe kwietniki

Odpowiednio dobrane osłony na doniczki na wymiar bez trudu dopasować można do rozmiarów posiadanych roślin, co ułatwi komponowanie oryginalnych aranżacji. Równocześnie ich lekka konstrukcja sprawia, że swobodnie można przenosić je z miejsca na miejsce, co daje pole do popisu wielbicielom wprowadzania do wnętrza subtelnych zmian. Warto też pamiętać, że decydując się na osłonki robione na wymiar, klienci mogą wybrać nie tylko gabaryty, ale i kolor produktu. Wśród najczęściej wybieranych znajdują się modele:

  • w naturalnym kolorze drewna, świetnie uzupełniające mieszkania w stylu skandynawskim i loftowym
  • białe, które wyjątkowo dobrze komponują się z aranżacjami utrzymanymi w nurcie boho
  • wykonane z ciemnego, niemal czarnego drewna, dzięki czemu osłony na doniczki na wymiar nabierają klasycznego, eleganckiego charakteru.

Nowoczesne kwietniki wykorzystać można zarówno do dekoracji salonu czy pokoju gościnnego, jak i balkonu. Jednak często dostrzec można je również w biurach, hotelowych recepcjach czy gabinetach kosmetycznych.