Jak zabezpieczyć basen ogrodowy na zimę?

Coraz więcej osób w ostatnim czasie zastanawia się, jak zabezpieczyć basen ogrodowy na zimę. Odpowiednie zadbanie ułatwia pracę w kolejnym roku i zapobiega ewentualnym awariom, czy zepsuciom. Przygotowanie takiego basenu zdecydowanie nie należy do najtrudniejszych rzeczy, jednak zdecydowanie wymaga zaangażowania.

JAK TO ZROBIĆ?


Na samym początku warto schować wszystkie zabawki wodne dzieci i inne gadżety basenowe. Kolejnym krokiem, który należy wykonać jest czyszczenie powierzchni wody z różnych brudów, w tym. np. liści z drzew. Warto zrobić to dokładnie, dzięki czemu w przyszłości będzie mniej pracy do zrobienia. W następnym etapie należy spuścić część wody. Najlepiej jest zrobić to tak, aby poziom znajdował się około 20 cm poniżej dysz. Po spuszczeniu części tej wody powinno się dokładnie umyć każdą ze ścian basenu. Warto również zdezynfekować wszystko chlorem, aby woda się nie brudziła. Oprócz samego basenu pamiętać należy również o najważniejszych jego elementach, czyli pompach i filtrach. Z nich również należy spuścić wodę, a później dokładnie je oczyścić. To samo należy również zrobić z instalacją grzewczą i oczywiście na czas zimy odpiąć ją od elektryczności. Ponadto, jeśli nasz basen zaopatrzony jest w grzałkę do podgrzewania wody to, najbezpieczniej jest ją zdemontować na czas zimy i przechowywać chociażby w garażu.

I CO DALEJ?


Ostatnim już etapem jest solidne zabezpieczenie basenu przed liśćmi, czy chociażby śniegiem. Nakrywa się go grubym solidnym materiałem, który nie zerwie się pod żadnym ciężarem. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby materiał ten był dobrze przymocowany na wszystkich krawędziach basenu, w tym na jego rogach. Dodatkowo dla chętnych można chociażby pokusić się o oznaczenie miejsca basenu jakimiś wystającymi z ziemi elementami. W ten sposób, kiedy zimą spadnie duża ilość śniegu zawsze będzie wiadomo, gdzie konkretnie znajduje się basen, dzięki czemu nikt do niego z pewnością nie wpadnie.

Zdecydowanie warto zastosować się do wszystkich wyżej wymienionych rad i wskazówek, które zapewnią dobre zadbanie o basen w czasie zimy.

Sprawdź jak zabezpieczyć basen ogrodowy na zimę na https://www.dobrebaseny.pl/blog/jak-przechowywac-basen-w-zimie