Rodzaje drzwi przesuwnych

Rodzaje drzwi przesuwnych

Brak miejsca w mieszkaniu czy domu jest powszechnym problemem. Właściwie niezależnie od wielkości posiadłości, zawsze możemy natrafić na sytuację, kiedy zastosowanie technologii pozwalającej zaoszczędzić nieco dostępnego miejsca jest zasadne.

Szczególnie godnym rozważenia rozwiązaniem są systemy drzwi przesuwnych, gdyż praktycznie nie posiadają one większych wad, a są niezwykle użyteczne i wygodne. Ponadto sprawiają bardzo estetyczne i nowoczesne wrażenie. Nowoczesne systemy są ciche i niezawodne.

Jakie drzwi przesuwne wewnętrzne wybrać?

Do wyboru mamy drzwi naścienne oraz chowane w ścianę. Rozwiązanie naścienne możemy bez większego problemu zamontować samodzielnie, choć należy pamiętać, że drzwi przesuwne w porównaniu z drzwiami tradycyjnymi wymagają dużej staranności w montażu, gdyż inaczej mogą nie zapewniać odpowiedniej szczelności.

Jeżeli jednak zależy nam na większej estetyce i elegancji możemy się zdecydować na drzwi przesuwne chowane w ścianie. Nie obejdzie się bez bardziej zaawansowanych prac. Jednak, jeżeli przeraża nas wizja kucia w ścianie to warto wiedzieć, że możemy równie dobrze położyć płyty kartonowo – gipsowe, które pozwolą na stworzenie wnęki w której będą się chowały drzwi po ich otworzeniu.

Rodzaje drzwi przesuwnych

Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że obecnie producenci oferują systemy przesuwne, które dysponują jedynie górną szyną nośną. A to oznacza pełen komfort korzystania z gładkiej podłogi. Ponadto do wyboru mamy drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe. Oznacza to sporą swobodę w kwestii aranżacji wnętrza.