opakowania na ciasto

Jakie pojemnik na ciasto wybrać?

Jak każdy miłośnik słodkości wie, kupowanie ciasta jest często o wiele prostsze, niż jego transportowanie do domu. Wszystko z powodu bardzo słabej jakości opakowań na ciasta, przez co dochodzi albo do ich zniszczenia, albo też do zepsucia się jeszcze po drodze. Jakie opakowania na ciasto warto wybierać, a jakich się wystrzegać?

Plastikowy pojemnik na ciasto

Gdyby zapytać standardowego łasucha, w jakim opakowaniu najczęściej kupuje ciasto, z pewnością odpowiedziałby, że w plastikowym. I byłaby to prawda, ponieważ to właśnie plastik jest przeważającym materiałem, z którego wykonuje się opakowanie do transportowania ciasta. Jest to wynikiem przede wszystkim niezwykle niskiej ceny takiego opakowania, a także łatwości w jego przechowywaniu przez cukiernie. Co ciekawe, również niektórzy klienci go lubią, ponieważ jest bardzo lekki. Nie da się jednak nie zauważyć, że często doprowadza on ciasto do zniszczenia, ponieważ jest po pierwsze delikatny, a po drugie nie przepuszcza powietrza, więc ciasto się zapaca i niszczy.
Opakowania na ciasto można kupić w sklepie NetTrading.

Papierowy pojemnik na ciasto

Jeśli jest się w cukierni, warto zapytać o innego rodzaju opakowanie na ciasto, czyli o wersję kartonową. Karton jest nie tylko o wiele lepszy jakościowo, a także grubszy, czyli ciasto jest bezpieczne w nim, lecz co najważniejsze, jest przepuszczający powietrze, więc nie ma żadnego ryzyka, że dojdzie do zepsucia się ciasta. To jednak nie wszystko, ponieważ bardzo ważny w tym wypadku jest również aspekt czysto ekologiczny. Plastik w niezwykle toksyczny sposób zatruwa środowisko, podczas gdy karton jest całkowicie dla niego bezpieczny.