herbicydy

Herbicydy selektywne i nieselektywne

Wśród środków, które są często wykorzystywane można przede wszystkim wymienić wszelkiego rodzaju herbicydy. Są to substancje, które w korzystny sposób zwalczają chwasty, które mamy w ogrodzie.

Herbicydy selektywne

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane środki chwastobójcze, które są przeznaczone głównie do usuwania chwastów. Można je zakupić w takich miejscach jak herbicydy sklep. Wśród różnych rodzajów tych środków można wyróżnić substancje o działaniu selektywnym. Mają one bardzo korzystne właściwości, ponieważ wpływają jedynie na część rosnących roślin, a nie na wszystkie. Dzięki temu mają bardzo szerokie możliwości zastosowania i można ich używać na wielu uprawach. Działają zarówno na chwasty jednoliścienne, jak i dwuliścienne, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku problemów z nadmiarem chwastów w ogrodzie.

Herbicydy nieselektywne

Herbicydy na chwasty występują również w formie nieselektywnej. Wśród głównych składników tego rodzaju substancji można przede wszystkim wymienić glifosat, który jest bardzo efektywny. Glifosat działa na wszystkie rośliny, które rosną na danej uprawie, a nie tylko na ich części. Dlatego jest on bardzo chętnie wykorzystywany przez wiele osób, które zmagają się z przerostem chwastów. Przede wszystkim herbicydy nieselektywne używane są do oczyszczania pól pod przyszłe uprawy, ponieważ działają w bardzo efektywny sposób. Po ich użyciu na danym terenie nie pozostanie żadna żywa roślina. Jednak przy ich stosowaniu warto zachować niezbędne środki bezpieczeństwa.