Pompa basenowa

Pompa basenowa – jak wybrać najlepszą?

Czy lubisz spędzać czas przy basenie, ale przeraża Cię zadanie utrzymania go w czystości? Czy Twój basen szybko staje się mętny lub brudny? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, to znak, że Twój basen nie jest wystarczająco często konserwowany. Zdecydowanie powinieneś podwoić wysiłki w zakresie konserwacji, aby utrzymać basen w jak najlepszej czystości i przejrzystości. Ale zanim to zrobisz, sprawdź ten artykuł, aby uzyskać kilka porad ekspertów na temat wyboru najlepszej pompy do basenu.

Jaka jest najlepsza pompa do basenu?

Pompa basenowa

Pompa basenowa to serce Twojego basenu. Głównym celem basenu jest stworzenie dużej ilości wody, która jest czysta i słodka. Aby osiągnąć ten cel, basen opiera się na pompie, która zapewnia cyrkulację wody w całym systemie. Od tego przepływu wody zależą również filtr, skimmer i inne urządzenia w basenie. Jeśli pompa basenowa nie działa, utrzymanie basenu w czystości i przejrzystości będzie niezwykle trudne.

Opróżnianie basenu będzie trwało znacznie dłużej, a wokół niego będzie zalegać mętna woda. Trudne będzie również skimmerowanie i filtrowanie basenu. W rzeczywistości, jeśli pompa basenowa nie działa, możesz być w stanie zobaczyć glony rosnące w basenie. I chociaż czysty basen jest jednym z najbardziej relaksujących rzeczy do zrobienia z czasu na zewnątrz, brudny basen może zabrać z doświadczenia. Będziesz chciał zapewnić, że Twój basen jest tak czysty, jak to możliwe. Słaba lub wadliwie działająca pompa basenowa może spowodować, że Twój basen będzie znacznie brudniejszy niż powinien być.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy basenowej

  • Poziom dźwięku – Poziom dźwięku pompy basenowej jest mierzony w decybelach (dB). Kiedy wybierasz pompę do basenu, upewnij się, że jest ona na poziomie, który nie będzie przeszkadzał Twoim sąsiadom lub innym osobom w okolicy. Ogólnie rzecz biorąc, nie chcesz pompy basenowej, która jest głośniejsza niż 60dB.
  • Łatwość użycia – Zanim wybierzesz pompę basenową, zastanów się, jak łatwo będzie z niej korzystać. Niektóre pompy są bardzo trudne do dołączenia do basenu. Będziesz także chciał się upewnić, że pompa jest łatwo dostępna, gdy trzeba ją serwisować.
  • Wydajność energetyczna – Jako właściciel domu, prawdopodobnie jesteś bardziej zaniepokojony kosztami energii elektrycznej niż cokolwiek innego. Dobra wiadomość! Pompy basenowe, które są bardziej energooszczędne będą zużywać mniej energii elektrycznej niż pompy, które są mniej wydajne.
  • Przepływ wody – Będziesz chciał wybrać pompę, która ma przepływ niezbędny do utrzymania basenu czyste i jasne. Ogólnie rzecz biorąc, chcesz pompy z przepływem około 15-20 galonów wody na minutę (GPM).

Jak często należy wymieniać pompę basenową?

Nie ma ustalonego okresu czasu, w którym będziesz musiał wymienić pompę basenową. Wszystko zależy od jakości pompy, jak często korzystasz z basenu i jak dobrze utrzymujesz pompę basenową. Ogólnie rzecz biorąc, gdy zaczniesz zauważać spadek przepływu wody lub spadek przejrzystości wody, to jest czas, aby wymienić pompę basenową. Jeśli zaczniesz widzieć glony w basenie, lub jeśli okaże się, że skimmer zatyka się częściej, jest to również czas na wymianę pompy basenowej.

Może być tak, że twój filtr i skimmer nie są tak czyste, jak kiedyś i nie są już w stanie filtrować basen, jak dobrze. Kiedy wymieniasz pompę basenową, upewnij się, że kupujesz nową pompę, która jest o wyższym natężeniu przepływu i / lub przepływu niż starej pompy. Zapewni to, że nowa pompa basen nie musi pracować tak ciężko, aby utrzymać basen czyste.