gres techniczny

Czym charakteryzuje się gres techniczny?

Materiałem wykończeniowym, który doskonale sprawdza się w przypadku naprawdę wymagających podłóg jest gres techniczny. Jego wyjątkowe właściwości sprawiają, że z łatwością można utrzymać go w czystości, a jednocześnie jest wysoce odporny na ścieranie. Cechuje się również niską nasiąkliwością, co sprawia, że nie straszne mu niskie temperatury, a tym samym można wykorzystać go do wykończenia tarasu, balkonu czy schodów zewnętrznych. To materiał wykończeniowy mający mnóstwo zalet.

Gdzie można stosować gres techniczny?

Wskazaliśmy, że gres techniczny doskonale sprawdza się w przypadku tarasów, balkonów i schodów zewnętrznych. Nie są to jednak jedyne miejsca, w których można go wykorzystać. Sprawdza się doskonale wszędzie tam, gdzie panuje naprawdę duży ruch, a jednocześnie podłoga narażona jest na działanie drobin ścierających. Oznacza to, że można wykorzystać go do wykończenia podłogi w:

-garażu;

-kotłowni;

-pralki.

To materiał wykończeniowy, który często wybierane jest do wykończenia podłogi w miejscach użyteczności publicznej, a także halach produkcyjnych i różnego rodzaju magazynach.

Jaki kolor może mieć gres techniczny?

Jeśli chodzi o kolorystykę, to gres techniczny wypada nieco gorzej niż klasyczne płytki. Wybór kolorów jest bowiem najmniejszy spośród tego rodzaju produktów służących do wykańczania podłogi. Większość producentów oferuje płytki w naprawdę neutralnych odcieniach. Oznacza to, że można wybierać spośród dużej ilości beży i różnych wariantów szarości. Bardzo dużą popularnością w przypadku gresu technicznego cieszy się tak zwany kolor pieprz i sól.

Gres techniczny z oferty Home100.pl to dobry wybór, jeśli chcesz wykończyć podłogę w miejscu, w którym liczy się przede wszystkim trwałość. Z uwagi na posiadane właściwości nie pokryje się on rysami i nie popęka nawet wtedy, kiedy znajdzie się na zewnątrz. To płytki idealne dla naprawdę wymagających.