Czy dywan shaggy jest dobrym wyborem?

Dywany shaggy wyglądają estetycznie i potrafią ocieplić każde wnętrze. Niestety, nie sprawdzą się one w każdym domu, dlatego warto pomyśleć o tej kwestii przed zakupem. Dotyczy to w szczególności osób, które nie mają czasu lub chęci na codzienne odkurzanie dywanu i specjalne zabiegi pielęgnacyjne.

Dywan shaggy – kiedy się nie sprawdzi?

dywan shaggy białyDywany z długim włosiem są popularne, jednak dla wielu osób ich posiadanie staje się uciążliwe. Szczególnie, jeśli przed zakupem nie myślano o utrzymaniu w czystości tego materiału. Dywan shaggy zazwyczaj wykonany jest z materiałów syntetycznych, a więc nie sprawdza się w domach alergików. Z racji swojej budowy łatwo gromadzi zanieczyszczenia i kurz, sprzyjając nasileniu objawów alergii. Dywan shaggy może być problemem również dla właścicieli zwierząt, ponieważ oczyszczanie długiego włosia z sierści okazuje się problematyczne, a efekty mogą być bardzo krótkotrwałe. Każdy dywan z długim włosiem można łatwo zabrudzić, natomiast usuwanie z niego zanieczyszczeń może wymagać stosowania specjalistycznych środków do czyszczenia lub nawet korzystania z usług firmy czyszczącej dywany. Shaggy wymaga codziennego odkurzania i regularnego trzepania, dzięki czemu można się pozbyć zanieczyszczeń już u nasady włosia. Jeśli ktoś nie ma na to sił i czasu powinien pomyśleć nad zakupem innego dywanu.

Dywan z długim włosiem – kiedy warto go wybrać?

Dywany shaggy sprawdzą się we wnętrzach, w których domownicy mają możliwość regularnego czyszczenia dywanu i nie zapomną o codziennym odkurzaniu. Jeśli w domu nie ma zwierząt czy małych dzieci, utrzymanie dywanu w czystości nie powinno stanowić dużego problemu. Dywany z długim włosiem dają poczucie ciepła, działają relaksująco i przy okazji zdobią wnętrze. Sprawdzają się w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon, gdzie przyjemnie jest stąpać po mięciutkim włosiu nawet gołymi stopami.

By wybrać dobry dywan polecam sprawdzić ofertę sklepu EUREKA, gdzie mamy gwarancję wysokiej jakości i niskiej ceny. Sklep poza dywanami shaggy, oferuje oczywiście wiele innych.