akcesoria do basenu

Czy warto inwestować w akcesoria do basenu?

Do przenośnych basenów ogrodowych oferowane są różnego rodzaju akcesoria. Czy warto je kupować? Otóż różnie z tym bywa. Z pewnością niektóre rzeczy będą niezbędne, a z części można zrezygnować. Jednymi z bardzo przydatnych akcesoriów do basenu są na przykład pokrywy do basenu czy maty solarne, których zakup warto rozważyć.

Pokrywa do basenu – ochrona przed zanieczyszczeniami

akcesoria do basenuAkcesoria do basenu (zobacz ofertę) to nie tylko chemia basenowa czy pompy, ale również choćby pokrywy basenowe, pozwalające zabezpieczyć wodę przed zanieczyszczeniami z powietrza (np. owady, liście). Pokrywy są wytrzymałe i posiadają na środku otwory zapobiegające zbieraniu się wody deszczowej. Zazwyczaj są mocowane do basenu za pomocą linki czy sznurka. Nie stanowią dużego wydatku, a znacznie ułatwiają utrzymanie czystości w basenie. Nie trzeba tak często wymieniać wody czy stosować chemii basenowej.

Pokrywa i mata solarna – utrzymują odpowiednia temperaturę wody

Do akcesoriów basenowych zaliczają się także pokrywy solarne, pozwalające utrzymać odpowiednią temperaturę wody. Pokrywy nagrzewają wodę w dzień, a w nocy lub w chłodniejsze dni zapobiegają utracie jej ciepła. Jest to prosty i tani sposób na utrzymanie komfortowej temperatury wody w naszym basenie.Kładzie się je na lustro wody, by wykorzystując energię słoneczną mogły ją nagrzewać.

Z kolei maty solarne podłącza się do pomp filtrujących. Dzięki nim możemy podnieść temperaturę wody w basenie średnio o 2-5 stopni. Można ze sobą łączyć i nagrzewać nimi wodę w jednym zbiorniku. Maty solarne stanowią już nieco większy wydatek, ale są jak najbardziej warte uwagi i zakupu.