oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza, czy to dobre rozwiązanie?

Wszyscy są narażeni na negatywne działanie zanieczyszczonego powietrza. Wdychanie pyłu, alergenów, pleśni i grzybów prowadzi do rozwoju groźnych chorób, a tym samym skrócenia życia. Dostępne w sklepach oczyszczacze powietrza mogą chociaż częściowo usunąć to zagrożenie.

Na czym polega oczyszczanie powietrza

oczyszczacze powietrzaOczyszczacz powietrza zatrzymuje unoszące się w powietrzu cząsteczki zanieczyszczeń. Możliwe jest to dzięki odpowiednim filtrom zamontowanym w urządzeniu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli różniących się budową oraz działaniem. W zastosowaniu są filtry wstępne, filtry drobnocząsteczkowe typu HEPA, filtry węglowe albo filtry wodne. Te ostatnie dodatkowo nawilżają powietrze.

Ważne parametry oczyszczaczy powietrza

Maksymalna powierzchnia działania to podstawowy parametr, który należy uwzględnić. Powierzchnia oczyszczanego pomieszczenia nie powinna przekraczać tej wartości.

Drugi wskaźnik godny uwagi to maksymalna wydajność. Ta wartość podawana w m3/h określa ile powietrza zostanie faktycznie oczyszczonego w trakcie godziny ciągłej pracy urządzenia.

Nie bez znaczenia jest też sposób filtrowania powietrza. W zależności od użytych filtrów różni się rozmiar zatrzymywanych zanieczyszczeń a dobre urządzenia kupisz w sklepie Sferis. Dodatkowo zastosowanie dodatkowych metod oczyszczania, takich jak jonizator, zapewnia lepsze działanie urządzenia.

Dla oczyszczaczy powietrza, które mają stanąć w sypialni ważny jest poziom emitowanego hałasu. Istnieją modele posiadające cichy tryb pracy, pozwalające na spokojny sen.

Dodatkowe funkcje

Większość urządzeń tego typu posiada czujniki, które pozwalają ocenić stan powietrza w pomieszczeniu. Dzięki użytkownik może zostać poinformowany, jeśli poziom zanieczyszczenia zostanie przekroczony. Niektóre modele mają automatyczny tryb pracy, a wtedy same uruchamiają się we właściwym momencie.

By długo się cieszyć świeżym powietrzem

Jeśli oczyszczacz powietrza ma spełniać swoją rolę musi być odpowiednio utrzymany. Oznacza to wymienianie filtrów w odstępach czasu zalecanych przez producenta oraz zadbanie o czystość samego urządzenia.