Oświetlenie do modnego wnętrza

Oświetlenie w domu to praktyczny oraz dekoracyjny element wystroju pomieszczenia. Zwłaszcza pokój dzienny, w którym spotyka się rodzina i przyjaciele powinien cechować się dużą dozą estetyki i dobrego gustu. W związku z modą na klasyczny wystrój w nowoczesnym wydaniu, projektanci oświetlenia starają się sprostać wymaganiom klientów.

Najpopularniejsze rodzaje lamp pokojowych

Obecnie tworzy się wiele modeli lamp pokojowych o nowoczesnym wyglądzie z klasyczną nutą. Są to zarówno żyrandole z jednym lub kilkoma punktami światła, zawieszane na suficie jak i lampy do salonu https://ledco.pl/3-lampy-wewnetrzne stojące na podłodze lub stoliku. Bardzo praktyczne są także zawieszane na ścianie kinkiety, pomagające oświetlić pomieszczenie podczas wieczornego czytania książki. Im więcej źródeł światła tym pomieszczenie jest nie tylko bardziej doświetlone, ale i przytulniejsze. Różnorodny wybór abażurów i kloszy daje duże pole do popisu w wyborze lamp do salonu.

Elegancja i nowoczesność w oświetleniu pokojowym

Poza nowoczesnymi wnętrzami industrialnymi, w modzie dziś są także klasyczne wystroje kolonialne lub prowansalskie. Do pomieszczeń w takich stylach bardzo dobrze sprawdzi się zarówno metalowa konstrukcja klosza żyrandola, stylizowanego na starą lampę, jak i elegancki, satynowy abażur, dzięki któremu stojąca lampa do salonu nabierze ekskluzywnego wyglądu rodem z wiktoriańskiej Anglii. Zestawienie to tworzy niepowtarzalną, nastrojową kompozycję.