Lampy ścienne

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się lampy ścienne?

Umieszczane na ścianach kinkiety to akcesoria cieszące się wyjątkową popularnością. Taki rodzaj oświetlenia okazuje się wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Montowane na pionowych powierzchniach lampy umożliwiają podkreślenie unikalnego charakteru wystroju i stworzenie wyjątkowej atmosfery. Mogą też ułatwić poruszanie się po mieszkaniu wieczorem. Gdzie warto umieścić lampy tego typu?

Najbardziej praktyczne zastosowania

Lampy ścienne pojawiają się najczęściej w:
– łazienkach
– przedpokojach, korytarzach i klatkach schodowych
– salonach i sypialniach.
Modele umieszczane w pomieszczeniach kąpielowych montowane są zazwyczaj nad lustrem. Dzięki temu, twarze przeglądających się w szklanej tafli osób są odpowiednio oświetlone. Ułatwia to wykonywanie codziennych zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Do wyjątkowo praktycznych rozwiązań należy umieszczanie kinkietów w korytarzach i na klatkach schodowych. Osoby poruszające się po domu wieczorem mogą zostać rozbudzone poprzez włączenie intensywnego, górnego światła. Aby uniknąć trudności z zasypianiem, warto wyposażyć takie strefy w delikatny blask, który oświetli drogę. Różnorodne wzory lamp ściennych można obejrzeć tutaj.

Lampy ścienne

Oświetlenie strefy relaksu

Pomieszczenia, których zadaniem jest umożliwienie wyciszenia się i odpoczęcia, powinny być zaopatrzone w odpowiednie źródło światła. Zaleca się umieszczanie kinkietów w okolicy wezgłowia łóżek lub oparcia sofy. Delikatny blask umożliwi zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Odpowiednio dobrane modele mogą również tworzyć wyjątkowo przytulny lub romantyczny nastrój.