Telewizory LED – czy faktycznie są lepsze niż inne?

Obecnie prawie każdy ogląda telewizję lub filmy czy seriale, podłączając laptopa do telewizora. Dlatego coraz więcej osób inwestuje w dobrej jakości sprzęt. W końcu jeżeli już spędzamy czas korzystając z tego urządzenia, to chcemy, aby było ono dobre. Jednak wraz z postępem techniki, coraz więcej modeli telewizorów jest na rynku, a zwykły użytkownik nie wie, na co zwrócić uwagę.

LED czy LCD?

To pytanie zadaje sobie każdy, zamierzający kupić nowy telewizor. Ale różnica jednej literki nie mówi nam zbyt wiele. Telewizory LCD są podświetlane zwykłymi żarówkami. Ze względu na ich wielkość, jest ich stosunkowo mało, zwłaszcza względem telewizorów LED, których ekran jest podświetlany żarówkami LED. Różnica jest głównie w kolorach. Dzięki większej ilości żaróweczek, ten drugi model oferuje nam większą gamę kolorystyczną i dużo lepszą czerń niż w LCD, dzięki czemu podczas oglądania w ciemnym pokoju, nadal będziemy wszystko dokładnie widzieć.

Dlaczego te telewizory są takie ,,chude”?

Otóż żarówki LED są mniejsze niż tradycyjne, więc cały telewizor może być ,,szczuplejszy”. Jest to duży plus, gdyż dzięki temu zabierają mniej miejsca.

Zużycie prądu
Przy tych wszystkich plusach, telewizory LED są również bardziej energooszczędne. Wszystko przez wspominane wiele razy lampki LED, które potrzebują mniej prądu.

Przy zakupie telewizora LED możemy cieszyć się dobrymi kolorami, szczupłą obudową oraz mniejszymi rachunkami za prąd. Warto więc zastanowić się poważnie nad tym rodzajem. W końcu posiada dużą przewagę nad innymi.