Style frontów meblowych

Dzisiaj szczególnie dość sporą uwagę przywiązuje się do wyboru najlepszego stylu aranżacji wnętrz.  Dom bowiem ma odzwierciedlać charakter swojego właściciela. Z aranżacją wnętrza w konkretnym stylu wiąże się także to, że w zasadzie większość elementów powinna być już odpowiednio dopasowana. Tak też jest z frontami meblowymi… Jakie można tu wyróżnić style aranżacji frontów meblowych?

1) Fronty meblowe w wersji rustykalnej

Cechą charakterystyczną takich frontów meblowych jest na pewno wykonanie z litego drewna. Dodatkowo charakterystyczne są przeróżne motywy zdobiące oparte na folklorze. Ten styl emanuje pewną swojskością oraz naturalnością.

 

2) Fronty meblowe na modłę modernistyczną

 

Zupełnie inaczej przestawiają się na wskroś nowoczesne fronty meblowe (https://www.belmeb.pl/fronty-meblowe.html) . Posiadają one najczęściej gładką powierzchnię, a wykonane są z plastiku albo stali. Roztaczają aurę czystości i energii.

 

3) Fronty meblowe w stylu przedwojennym

 

Tu oczywiście będzie królowało szkło, które daje możliwość wyeksponowania zawartości szafki. Problemem jest jednak to, że o takie fronty trzeba bardzo dbać – regularnie je czyścić i pielęgnować. W innym bowiem razie niestety całość może wyglądać dość kiepsko/

 

4) Fronty meblowe z dalekiej Prowansji

 

Warto jeszcze wspomnieć  o frontach meblowych wykonanych w stylu prowansalskim. Tu będą dominowały delikatne rzeźbienia oraz malowane na biało drewno naturalne. Całość emanuje prostotą i romantyzmem.