Rodzaje blatów kuchennych

Obecnie na rynku znaleźć można naprawdę dużo przeróżnych blatów kuchennych. W które z nich naprawdę warto zainwestować? Jak wygląda ich specyfika?

Blaty kuchenne drewniane

Ich zaletą niewątpliwie jest to, że są bardzo odporne na zalanie i przy właściwej pielęgnacji będą nam służyły przez naprawdę długie, długie lata. Co więcej prezentują się całkiem wytwornie. Warto jednak pamiętać o tym, że niestety nie są one odporne na zadrapania i na wysoką temperaturę.

Blaty kuchenne ceramiczne

Zaletą takich blatów kuchennych (www.belmeb.pl/blaty-kuchenne.html) na pewno jest ich naprawdę spora wytrzymałość oraz odporność na zalanie i wysoką temperaturę, a ponadto dość swojski i swobodny wygląd. Niemniej jednak warto powiedzieć, że płytki z klei dość często lubią pękać, dlatego należy mieć ich kilka  zapasie zawsze!

 

Blaty kuchenne laminowane

To w zasadzie najtańsza opcja na rynku. Zaletą jest na pewno bardzo dużo przeróżnych wzorów i kolorów. Niemniej jednak taki blat kuchenny nie będzie zbyt odporny ani na zarysowania ani na temperaturę.

 

Blaty kuchenne z kamienia

Na koniec został już tylko blat kuchenny z kamienia. On z kolei charakteryzuje się całkiem już wysoką ceną oraz bardzo wysoką wytrzymałością zarówno na zalanie, jak i na wysokie temperatury czy też zadrapania. Jedyną wadą wydaje się być mała ilość wzorów, wysoka cena i zimny blat. Ewentualnie można jeszcze się zastanowić nad tańszą alternatywą dla blatu z kamienia czyli nad blatem z konglomeratu.