Odpowiednie oświetlenie do domu

Odpowiednio dobrane oświetlenie do domu pozytywnie wpływa na  zdrowie, samopoczucie oraz umożliwia bezproblemowe funkcjonowanie po zmroku. Oczywiście lampa sufitowa to zdecydowanie za mało, warto pomyśleć również o oświetleniu punktowym oraz dekoracyjnym.

Podstawa to oświetlenie górne, można zdecydować się na lampę sufitową dopasowaną do wystroju wnętrza, albo wybrać model bardziej designerski, który będzie głównym elementem dekoracyjnym. Ważne jest to, aby oprócz lampy górnej w każdym pomieszczeniu pojawiło się również dodatkowe oświetlenie na przykład w formie kinkietów, lampy podłogowej. Dobrze sprawdzi się również oświetlenie umieszczone podszafkowo, które sprawi, że pomieszczenie będzie prezentować się bardzo elegancko.

 

W salonie i sypialni warto umieścić lampę podłogową, która umożliwi komfortowe czytanie po zmroku czy oglądanie telewizji. Obecnie wybór takiego oświetlenia jest bardzo duży, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie i dopasować oświetlenie do aranżacji wnętrz.

 

Jak wybrać żarówki?

Oczywiście najlepiej korzystać ze światła naturalnego, nie mniej jednak jesienią dość szybko robi się ciemno, dlatego trzeba wspomagać się oświetleniem sztuczny. Najbardziej przyjazne dla naszych oczu jest światło o ciepłej barwie, powinno być jak najbardziej zbliżone to tego naturalnego. Mocniejsze żarówki można zamontować w łazience czy kuchni, gdzie trzeba dobrze doświetlić poszczególne strefy np. lustro czy blat roboczy.