Czy kupno odtwarzacza DVD ma jeszcze sens?

Jeszcze kilka lat temu żaden polski dom nie mógł funkcjonować bez odpowiedniego telewizora i podłączonego do niego odtwarzacza DVD. Dzięki tym dwóm urządzeniom możliwa była realizacja większości rodzinnych potrzeb rozrywkowych. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. W dobie super szybkiego internetu, usług VOD i filmów dostępnych na nośnikach Blue-Ray, zwykły odtwarzacz DVD stracił nieco na znaczeniu.

Czym zastąpić DVD?

Filmy na DVD były kiedyś dosłownie wszędzie. Ten nośnik w pewnym momencie był tak popularny, że filmy na nim dodawane były za darmo do większości dostępnych w kioskach gazet i czasopism.

Dziś zamiast DVD dostępne są platformy streamingowe VOD, Blue-Ray, lub ewentualnie filmy na różnego rodzaju pamięciach przenośnych, które można bezpośrednio podłączyć do telewizora.

Wszystkie ona charakteryzują się znacznie lepszą jakością wyświetlanego obrazu oraz wygodą użytkowania.

 

Kiedy DVD może być przydatne?

Czy w takim razie oznacza to całkowity koniec odtwarzaczy DVD? Niekoniecznie. Nadal wiele osób ma całkiem pokaźną bibliotekę filmów, gromadzonych przez lata z różnych źródeł.

Dodatkowo nie każdy ma dostęp do internetu lub na tyle pokaźny portfel, aby kupować nowe filmu na nowych nośnikach, które potrafią kosztować bardzo duże sumy.

Odtwarzacz DVD obecnie kosztuje grosze i nadal zapewnia bardzo dużo świetnej zabawy. To prawda, są rozwiązania lepsze i wygodniejsze, jednak to nie oznacza, że wszyscy muszą koniecznie z nich korzystać. Dla wielu użytkowników to właśnie DVD pozostanie jeszcze na długo tym ideałem.