Na co zwrócić uwagę, wybierając rury wentylacyjne?

Sprawna i niezawodna wentylacja może przydać się nie tylko w mieszkaniu prywatnym, ale również w biurze, gdzie spędza się większość dnia. Kluczem to stworzenia solidnej wentylacji jest wybór odpowiednich rur.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

W pierwszej kolejności warto skupić się na tym, aby kanał wentylacyjny był jak najkrótszy. Warto skorzystać z usług rzetelnych firm, które pomogą zaprojektować sprawną wentylację od a do z i podpowiedzą, jaka rura wentylacyjna w danej sytuacji sprawdzi się najlepiej. Wydłużenie poszczególnych połączeń z kominem niestety znacząco zmniejsza wydajność wymiany powietrza. Wielu specjalistów zaleca, aby unikać kątów prostych podczas łączenia rur wentylacyjnych. Warto postawić na bardzo łagodne łuki, dlatego też lepszym wyborem są dwa kolanka 45 stopniowe, niż jedno o kącie 90 stopni.

 

Czy warto postawić na elastyczne rury karbowane?

W dzisiejszych czasach powoli odchodzi się od elastycznych rur karbowanych, które doskonale sprawdzają się jedynie na dość krótkich odcinkach. Karbowana rura wentylacyjna to najlepszy wybór dla tych osób, które chcą sprawnie podłączyć anemostaty albo kratki wentylacyjne lub rekuperator. Warto wspomnieć także i o tym, że karbowane rury wentylacyjne charakteryzują się zdecydowanie większą odpornością na podciśnienie, dlatego też należy poważnie zastanowić się nad ich zakupem. Porządna rura wentylacyjna to jedne z tych rzeczy na których nigdy nie można oszczędzać.