Maszynki do strzyżenia – profesjonalne, czy amatorskie?

Dostępne w sklepach maszynki do strzyżenia można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich przeznaczona jest do zadań amatorskich, czyli typowo domowych, a druga charakteryzuje się o wiele lepszymi parametrami użytkowymi i można ją wykorzystać w zakładzie fryzjerskim.

Cena – najważniejsza różnica

Rzecz jasna pierwszym „parametrem”, którym znacznie różnią się obydwa modele, jest ich cena. Najtańszą maszynkę amatorską można kupić już za około 100 – 150 złotych. Taka kwota wystarczy do zastosowań domowych, a więc do gruntownego cięcia raz na kilka dni lub tygodni. Modele profesjonalne to już wydatek rzędu 300 – 500 złotych, ale za tą cenę można kupić wyłącznie podstawowy sprzęt.

Ile zatem kosztuje profesjonalna maszynka do strzyżenia? Najczęściej jej cena waha się w okolicach 800 – 1000 złotych lub więcej, w zależności przede wszystkim od tego, jaką liczbę funkcji wybierze sobie kupujący. Za wymienioną kwotę można zakupić sprzęt, który będzie posiadał funkcję samoostrzenia i składał się będzie z bardzo dobrych materiałów.

Materiały wykonania a cena

Typowa maszynka do zastosowań domowych składać się będzie – w najgorszym wypadku – z obudowy z tworzywa sztucznego. Takimi modelami nie warto sobie zaprzątać głowy, gdyż każdy upadek może je zniszczyć. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup maszynek do strzyżenia z obudową stalową, które znacznie lepiej poradzą sobie z codzienną eksploatacją.

A co z urządzeniami profesjonalnymi? Te najczęściej wyprodukowane są z tytanu, który zapewnia im 100 procentowe bezpieczeństwo. Na uwagę zasługuje fakt, że urządzenie wykorzystywane w salonie, musi mieć specjalną powłokę z tworzywa sztucznego, która ułatwi chwyt np. mokrymi dłońmi. W efekcie praca z czymś takim będzie o wiele bezpieczniejsza i bardziej przewidywalna.

Podsumowanie

Nie można też pominąć kwestii trwałości urządzenia. Najtańsze maszynki do strzyżenia (https://www.sferis.pl/maszynki-do-strzyzenia-2812) nigdy nie dorównają swoim profesjonalnym odpowiednikom w pojemności akumulatora, możliwości ciągłej pracy, czy też w liczbie akcesoriów.