Podstawowe informacje o płytkach ceramicznych

Trudno obecnie sobie wyobrazić urządzanie kuchni lub też szczególnie łazienki, bez pokrycia tych pomieszczeń płytkami ceramicznymi. Jest to element tak dobrze dopasowany swoimi właściwościami, że aż się prosi o to, aby był on używany możliwie najczęściej. Jakie to konkretnie właściwości, a także jakie na rynku występują wersje i rozmiary płytek ceramicznych?

Za co kochamy płytki ceramiczne ?

Dlaczego jednak płytki ceramiczne tak doskonale pasują do tych pomieszczeń? Przede wszystkim, dlatego że doskonale się w nich prezentują wizualnie. Poprzez wykonanie przez producentów najrozmaitszych wzorów, a także rozmiarów, istnieje możliwość ich dobrania dosłownie do każdego stylu i aranżacji kuchni czy też łazienki.
Dodatkowo są to płytki, które są bardzo mocne, odporne na uszkodzenia, a także niezwykle łatwe w czyszczeniu, ponieważ żaden brud do nich nie przywiera. Co również jest cechą niezwykle interesującą w świecie łazienek i kuchni, gdzie o brud nie trudno.

Jakie są najbardziej charakterystyczne cechy płytek ceramicznych?

Płytki ceramiczne po pierwsze występować mogą w najróżniejszych rozmiarach, lecz również mogą być wykonane z wielu materiałów. Najbardziej popularnym typem płytek, jest oczywiście glazura, gres lub też terakota. Różnią się one od siebie nie tylko fakturą i wzorem, lecz przede wszystkim właściwościami użytkowymi. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie płytek do miejsca, w którym będą umieszczone. W końcu inne powinny być płytki używane na tarasie, a zupełnie inne w łazience.
Oprócz tego płytki występują w naprawdę wielu rozmiarach. Na rynku znaleźć można nieco nietypowe płytki 60×120 (szczegóły tutaj), lecz również tradycyjne i w pełni klasyczne płytki 40×40. Dlaczego jest na rynku tak wiele rozmiarów? Wybierając płytkę 60×120, czy też 40×60 lub nawet dużą płytkę 102×120, możliwe jest uzyskiwanie z nich bardzo ciekawych wzorów na ścianach, co w niezwykły sposób wpływa na estetykę pomieszczenia.