leżaki ogrodowe

Jaki powinien wyglądać wygodny leżak?

Leżak ogrodowy to mebel, który musi być przede wszystkim wygodny, a odpoczynek na nim będzie prawdziwą przyjemnością. Na jakie elementy zwrócić uwagę poszukując idealnego leżaka?

Ogrodowy leżak – wygoda jest najważniejsza

Wygodne leżaki ogrodowe muszą mieć minimum 160 cm długości oraz szerokość nie mniejszą niż 50 cm. Bardzo ważne jest dobrze wyprofilowane oparcie, które decyduje o prawidłowym ułożeniu pleców.

Nie wszystkie leżaki ogrodowe mają regulowane oparcie. Wybierając leżak, warto usiąść na nim i sprawdzić czy jest on wygodny, a plecy mogą odpocząć. Decydując się na taki leżak, którego oparcie można regulować należy je sprawdzić pod każdym kontem. Leżak musi być wygodny, ale jednocześnie musimy czuć się na nim bezpiecznie.

Jak wybrać materiał leżaka?

Wybór materiałów, z których zrobione są leżaki ogrodowe jest ogromny. Możemy zdecydować się na klasyczny, drewniany leżak o tekstylnym siedzisku, ale również możemy wybrać leżak drewniany, który idealnie komponuje się z roślinnością ogrodową, jest elegancki, a przykryty miękkimi poduchami jest niezmiernie wygodny.

Bardzo ciekawie wyglądają również leżaki z technorattanu. Jest to materiał, który świetnie radzi sobie z warunkami atmosferycznymi oraz jest odporny na działanie promieni UV. Leżaki z technorattanu są duże, wygodne, niestety ich wadą jest mała mobilność.

Leżaki ogrodowe, które mają metalowy stelaż, a siedzisko z materiału są wygodne i stabilne. Ich zaletą jest stosunkowo niewielki ciężar, więc dobrze sprawdzają się jako leżaki, które planujemy często przenosić. Występują również jako leżaki bujane, które szturmem zdobyły nasze serca.