Basen rozporowy

Basen w ogrodzie jest świetną rozrywką w czasie ciepłych, letnich dni. Dmuchane baseny rozporowe są idealne dla rodzin z dziećmi. Konstrukcja jest łatwa do rozstawienia i nie powinna przysporzyć żadnych problemów. Na uwagę zasługuje także zastosowanie pompowanej opony na górnej powierzchni basenu.

Wytrzymałość konstrukcji

Dzięki temu rozwiązaniu konstrukcja jest znacznie bardziej wytrzymała oraz bezpieczna. Jest to bardzo ważne, ponieważ wtedy mamy pewność, że nasze dzieci, które bawią się w basenie są bezpieczne. Basen rozporowy 366×76 cm może być napełniony wodą nawet w 80 procentach. Materiał użyty do produkcji tego basenu to PVC, a to sprawia, że konstrukcja może nam posłużyć przez wiele lat. Nie ma lepszego sposobu na spędzenie upalnego weekendu niż kąpiel w ogrodowym basenie. Jest to również świetna rozrywka dla dzieci, które mogą spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu.

Pompka filtrująca

Montaż basenu także jest bardzo prosty, a załączona instrukcja powinna wyjaśniać dokładnie jak to zrobić. Niezbędny jest oczywiście zakup pompki filtrującej, która umożliwia usuwanie zanieczyszczeń z wody w basenie. Należy pamiętać, że woda powinna być filtrowana minimum dwa lub nawet trzy razy dziennie. Bardzo przydatny jest także pływak, którego zadaniem jest równomierne rozprowadzenie chemii. Obecnie chemia stosowana jest praktycznie w każdym basenie, dlatego nie można zapominać o tym elemencie. Przy większych basenach pomocna może okazać się drabinka.