lamelki

Lamelki a drewniane żaluzje

Żaluzje drewniane to doskonała propozycja nie tylko dla zagorzałych miłośników ekologii. Nowoczesne żaluzje wykonane z wysokiej jakości drewna są najlepszym wyborem dla fanów stylu rustykalnego i skandynawskiego.

Jaka szerokość lameli?

lamelki

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej drewniane lamelki o różnej szerokości. Największym zainteresowaniem cieszą się drewniane listki z lamelami 25mm. Sporym zainteresowaniem cieszą się również żaluzje o szerokości 35mm i 50mm. Dzięki cieniutkim listewkom można bardzo wygodnie ustawić odpowiedni poziom natężenia światła, które wpada do danego pomieszczenia. Szersze modele sprawdzą się we wnętrzach, w których planuje się podnosić i opuszczać osłonę przeciwsłoneczną. Lamelki o szerokości 50mm najlepiej sprawdzą się do montażu przy suficie. Jest to idealny wybór dla tych osób, które chcą przysłonić większą powierzchnię szklaną. Mowa tutaj na przykład o oknie balkonowym.

O czym należy pamiętać?

Drewniane żaluzje mają nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Drewniane lamelki nie sprawdzą się w wilgotnych pomieszczeniach, dlatego też nie warto korzystać z nich w kuchni albo w łazience. Słoje i odcienie drewna rzadko kiedy idealnie się powtarzają, dlatego też dość trudno jest dobrać odpowiednie osłony okienne, które idealnie pasować będą do pozostałych mebli drewnianych. Warto wspomnieć także i o tym, że żaluzje wykonane z drewna zajmują sporo miejsca po podciągnięciu.