chlor szok

Dlaczego warto stosować chlor szok do basenu?

Choć woda w basenie wygląda na bardzo spokojną i zupełnie niegroźną, to jednak może w niej czekać ogromne zagrożenie dla zdrowia, które w wyniku kontaktu z nią spowoduje liczne dolegliwości żołądkowe i skórne. Chodzi tu o znajdujące się w wodzie wirusy, grzyby i pleśnie, które choć niewidoczne, to jednak stanowiące bardzo realne niebezpieczeństwo. Jest jednak sposób na to, aby całkowicie wyeliminować to zagrożenie z wody. Wystarczy tylko stosować specjalny preparat chlor szok do basenu.

Czym jest chlor szok?

Chlor szok do basenu to jeden z najczęściej stosowanych preparatów, który używany jest do dezynfekcji wody w basenach. Jest on powszechnie stosowany na basenach publicznych, co powoduje, że tym bardziej można mu zaufać w przypadku małych basenów prywatnych.

Zawarty w tym preparacje chlor bardzo szybko i co najważniejsze skutecznie uzdatnia i dezynfekuje wodę, usuwając z niej wszystkie groźne dla zdrowia zanieczyszczenia. Usuwa zarówno wirusy, jak i bakterie znajdujące się w samej wodzie, lecz także pozwala skutecznie pozbyć się osadzającej się na ściankach basenu pleśni i innego typu grzybów.

Jak go stosować?

Stosowanie chloru szok do basenu jest niezwykle proste i łatwe w wykonaniu. Wystarczy po prostu w odpowiedniej, przewidzianej przez producenta co do rozmiaru basenu dawce wsypać chlor szok do basenu. I to właściwie wystarczy, ponieważ w wyniku zachodzących reakcji chemicznych z wody usunięte zostaną wszelkie zanieczyszczenia mogące stanowić zagrożenie podczas kąpieli. Stosowanie tego środka znacząco zwiększy komfort i bezpieczeństwo odpoczynku w basenie.