fotel biurowy

Jak wybrać fotel do biurka?

Wiele osób na co dzień spędza wiele czasu przed komputerem. Znaczący wpływ na komfort ma wybór odpowiedniego fotela, dobrze dobrany pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała, a tym samym pozwala zminimalizować ryzyko bólu kręgosłupa czy innych nieprzyjemnych dolegliwości. Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela, aby praca siedząca była bezpieczna i komfortowa?

Najważniejsze informacje

Jedną z najważniejszych kwestii, na którą należy zwrócić uwagę kupując fotel do biurka jest jego wysokość. Podczas siedzenia nogi powinny być ugięte pod kątem 90°, dobrze zatem zdecydować się na fotel o regulowanej wysokości, co pozwoli na idealne dopasowanie go do potrzeb użytkownika. Warto zwrócić uwagę również na oparcie krzesła, powinno ono być wyprofilowane w taki sposób, aby dopasować się do kształtu kręgosłupa. Dobrze jeśli oparcie jest ruchome, dzięki tej niepozornej funkcji można wygodnie odchylić się podczas przerwy od pracy, co korzystnie wpłynie na kręgosłup. 

Największą popularnością cieszą się fotele do biurka na kółkach. To nie dziwi, ponieważ takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Dzięki kółkom można szybko przemieścić się po przestronnym pomieszczeniu, na przykład do oddalonej o kilka metrów szuflady. To lepszy pomysł niż wstawanie co chwila z fotela, aby przynieść niezbędny dokument. 

Urządzając miejsce do pracy trzeba pamiętać, że fotel jest co prawda jego ważnym elementem, ale nie jedynym. Konieczne jest staranne wybranie również biurka i zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Tylko jeśli wszystkie elementy będą wybrane starannie biuro będzie miejscem bezpiecznym i komfortowym.