podstawa do stołu

Jaka podstawa do szklanego stołu?

Osoby, które planują zakup szklanego stołu mają naprawdę szerokie pole do popisu. Na półkach sklepowych można znaleźć nie tylko proste i minimalistyczne stoły, ale również bardziej skomplikowane meble, które wyróżniają się oryginalnym i niepowtarzalnym stylem. Producenci oferują wysokiej jakości stoły nie tylko ze szkła matowego, ale również transparentnego i barwionego.

podstawa do stołu

Jakie podstawy wybrać?

W dzisiejszych czasach podstawa do stołu może być w całości wykonane ze szkła. Warto wspomnieć jednak o tym, że do szklanych blatów idealnie pasują elementy metalowe albo drewniane. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będą szklane blaty w metalowej ramie. To właśnie dzięki takiej konstrukcji można uniknąć nieprzyjemnych dla oka zarysować i obtłuczeń. Dobrym pomysłem jest również dokupienie specjalnych podkładek, dzięki którym rozwiąże się problem z nieprzyjemnymi plamami. Porządna podstawa do stołu powinna być również łatwa w utrzymaniu czystości. Niestety na szklanym blacie widać nawet najmniejsze zabrudzenia.

Podstawa do stołu na jednej nodze

W ostatnim czasie bardzo modne są podstawy do stołu na jednej nodze, które doskonale pasują przede wszystkim do niewielkiego salonu. Stelaż jednonożny jak łatwo się domyśleć przeznaczony jest głównie do mniejszych rozmiarów blatów. We współczesnym wzornictwie bardzo modne jest łączenie szkła z naturalnymi materiałami. Warto postawić przede wszystkim na oszczędne i dość proste kształty. W dzisiejszych trendach jest moda na minimalizm, dlatego też warto unikać wszelkich zdobień i ornamentów.