Kupujesz basen ogrodowy? Dobierz do niego łatki do naprawy basenu

Wykonane z tworzyw baseny ogrodowe są bardzo popularne. Dzięki nim można korzystać z wyjątkowego relaksu w wodzie podczas ciepłych dni. Takie baseny są jednak narażone na uszkodzenia, dlatego warto mieć pod ręką specjalne łatki do naprawy basenu, którymi można łatwo załatać wszelkie dziurki!

Samoprzylepne łatki do naprawy basenów

Gdy w basenie pojawia się uszkodzenie, w takim przypadku nie trzeba wcale kupować nowego. Wystarczy zakupienie odpowiednich łatek naprawczych, które pozwalają na łatwe i szybkie usunięcie uszkodzenia.

Samoprzylepne łatki do naprawy basenu umożliwiają załatanie dziurek, przecięć oraz innych uszkodzeń folii. Wystarczy przyciąć je do wymiaru nieco większego niż rozmiary uszkodzenia i nakleić.

Łatki do basenów – klejenie na sucho i na mokro

Łatki naprawcze można stosować zarówno na sucho, jak również na mokro.

Łatki do klejenia na sucho mogą być używane tylko na suchą nawierzchnię. Należy odpowiednio oczyścić folię, lekko zetrzeć ją papierem ściernym i nałożyć łatkę.

Z kolei łatki do naprawy basenu na mokro mogą być używane także w basenie napełnionym wodą. Są najlepszym rozwiązaniem wtedy, gdy uszkodzenie powstało w już pełnym basenie lub zostało zauważone dopiero po jego napełnieniu.

Specjalna folia samoprzylepna stosowana w łatkach do klejenia na mokro zapewnia maksymalną szczelność nawet wtedy, gdy klejenie odbywa się pod wodą. Łatki błyskawicznie tamują jej wypływ i trwale wiążą się z materiałem basenu.