żarówki led

Żarówka ledowa kontra energooszczędna

Pomimo tego, że żarówki led cieszą się stale wzrastającą popularnością, to jednak nadal na rynku znaleźć można żarówki energooszczędne, które przez wielu użytkowników uważane są za żarówki po prostu lepsze. Jak to więc jest z tymi dwoma rodzajami żarówek?

Cechy żarówek energooszczędnych

żarówki led

Żarówki energooszczędne posiadają tę jedną bardzo istotną przewagę nad żarówkami ledowymi, że są po prostu o wiele tańsze. Powoduje to, że wielu użytkowników mimo wszystko nadal wybiera właśnie je, nie zważając na to, że nazwa energooszczędne nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Czysto praktycznie to właśnie oświetlenie led jest o wiele ekonomiczniejsze, sprawdź ofertę https://hurtownia-swiatla.pl/zrodla-led. Dodatkowo takie żarówki posiadają w swoim składzie rtęć, co jest bardzo nieekologiczne, a także są po prostu gorsze w codziennym używaniu. Nie tylko rozpalają się wolniej, lecz dodatkowo nie ma możliwości zmiany intensywności ich święcenia.

Cechy żarówek ledowych

Żarówki ledowe pod wieloma względami są znacznie lepsze niż modele energooszczędne. Teoretycznie są mniej wadliwe, lecz tu wiele zależy od producenta i jakości wykonania danej żarówki Przykładowo modele, które wykonane są bez radiatora, mogą szybciej się przepalić. Dodatkowo takie żarówki mogą pełnić funkcję dekoracyjną oprócz tylko samego głównego oświetlenia. Wszystko z powodu możliwości ich przyciemniania, a często także zmiany koloru świecenia poprzez odpowiedni sterownik. Jak jednak powszechnie wiadomo, są one znacznie droższe, co dla wielu stanowi spory problem.