Parapety wewnetrzne

Jakie zalety ma drewniany parapet wewnętrzny?

Drewniane parapety wewnętrzne są idealnym wyborem dla tych osób, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy wysoką jakością wykonania, oryginalnym designem i przystępną ceną. Godne polecenia są przede wszystkim parapety wykonane z drewna bukowego, sosnowego i dębowego. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa parapet wewnętrzny wykonany z drewna egzotycznego.

Co warto wiedzieć o drewnianych parapetach wewnętrznych?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że drewno na parapet wewnętrzny powinno być klejone warstwowo. Tylko przy takiej produkcji nie ma ryzyka, że parapet wewnętrzny odkształcać będzie się pod wpływem ciepłego powietrza z grzejników i wilgoci. Największym zainteresowaniem cieszą się gotowe parapety drewniane, które wyróżniają się frezowanymi krawędziami i dodatkowo pomalowane są specjalnym lakierem bezbarwnym. Jeżeli chodzi o wymiary, to większość parapetów dostosowanych jest do typowych okien. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zamówić parapety z drewna o nawet bardzo nietypowych rozmiarach. Większość producentów umożliwia także wybranie wyprofilowania.

Parapety wewnetrzne

Moda na parapety z płyt postformingowych

W ostatnim sezonie bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się parapety wewnętrzne z gotowych płyt postformingowych, które mają rdzeń wykonany z płyty wiórowej oklejanej laminatem HPL. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać parapety jednobarwne w dowolnym kolorze, jak i również można postawić na modele, które imitują naturalne materiały (drewno lub kamień). Płyty postformingowe mogą mieć powierzchnię matową, półmatową albo z połyskiem.