Blekitna-sofa-welurowa-WILSON

Jak dobrać sofę do salonu?

Sofa w salonie to absolutnie jeden z najbardziej podstawowych sprzętów, którego nie powinno zabraknąć. Posłuży do odpoczynku i relaksu, a w razie potrzeby mogą na niej przenocować goście. Pytanie jednak – jak dobrać odpowiednią sofę do salonu i czym kierować się przy wyborze, by osiągnąć odpowiedni efekt?

Styl sofy ma duże znaczenie

Styl sofy w salonie ma oczywiście ogromne znacznie. To duży mebel, który będzie z całą pewnością przyciągał uwagę gości. Warto więc odpowiednio zadbać o wybór najlepszej możliwej opcji. Przede wszystkim warto dobrać sofę tak, by stylistycznie pasował do reszty wystroju pomieszczenia. Zachowanie jednolitej stylistyki w poszczególnych częściach domu jest bez wątpienia zasadą, którą należy się kierować. Dobrej jakości sofa w kolorze granatowym będzie na przykład pasować do salonów nieco bardziej eleganckich, a wybór jasnej kolorystyki lepiej sprawdzi się w otwartych przestrzeniach z dużą dostępnością światła dziennego. Oczywiście możliwe jest też urządzenie salonu w stylu eklektycznym, w którym umiejętnie łączy się niepasujące do siebie elementy. Jest to jednak zadanie dość trudne, a jego realizacja wymaga nie tylko doświadczenia, ale również smaku i odrobiny zmysłu artystycznego.

Jak dobrać sofę pod kolor ścian w salonie?

Duże znaczenie ma również odpowiednie dopasowanie sofy do kolorze ścian w salonie. Tak na przykład sofa granatowa świetnie będzie komponować się ze ścianami białymi, albo w jasnych i ciepłych beżach. Uzyskany dzięki temu kontrast koncentruje wzrok na sofie, jako centralnym punkcie salonu, jednocześnie podkreślając jej urodę. Warto zadbać o to, by kontrastujących elementów nie było w danym wnętrzu zbyt wiele.