ogrzewanie basenu

Jakie są najpopularniejsze metody ogrzewania basenu?

Lato zbliża się wielkimi krokami. Jest to czas, w którym ludzie zaczynają rozkładać swoje baseny w ogrodach. Bo kto nie lubi ochłodzić się w wodzie w trakcie upalnego dnia? Jednak nie oznacza to, że woda w basenie zawsze będzie utrzymywać się w odpowiedniej temperaturze. Z pewnością przyjdą i takie dni, kiedy będzie ona zbyt zimna. Aby temu zapobiec, stosuje się różne metody podgrzewania jej.

Basenowa pompa ciepła

Jest to dość popularne rozwiązanie ogrzewania basenu ze względu na niskie koszty eksploatacyjne tej pompy. Działanie jej zawdzięcza bowiem temperaturze otoczenia. Wadą pompy ciepła może być jej koszt zakupu. Cena takiego sprzętu wraz z instalacją może wynosić od 2 do 10 tysięcy złotych. Dużą zaletą pomp ciepła jest ich nieustanne działanie, nawet podczas pochmurnych dni.

ogrzewanie basenu
https://dobrebaseny.pl/OGRZEWANIE-BASENU-c147

Kolektory słoneczne

Ich działanie jest bardzo proste. Pobierają one ciepło z promieni słonecznych i przekazują je do wody. Instalacja kolektorów jest równie łatwa, dlatego poradzą sobie z nią nawet niezaznajomieni w temacie. W odpowiednich warunkach sprzęt taki jest w stanie podnieść temperaturę wody nawet o 7 stopni Celcjusza.

Podgrzewacze elektryczne

Podgrzewacz elektryczny do basenu działa podobnie do grzałek w akwarium. Woda przejmuje ciepło z nagrzanych prętów umieszczonych w urządzeniu. Decydując się na podgrzewacz, warto wybrać taki, który wyposażony jest w specjalny termostat, dzięki któremu uniknie się ewentualnego przegrzania. Podgrzewacze bez problemu poradzą sobie z ogrzaniem basenu, a do ich największych zalet zalicza się:

  • łatwość montażu,
  • szybkość nagrzewania,
  • niski koszt,
  • możliwość kontroli temperatury.