nowoczesny dywan

Jaki wybrać nowoczesny dywan?

Jaki wybrać dywan?

Nowoczesne dywany mają za zadanie ocieplić pomieszczenie, nadać szyku, umilać wstawanie z łóżka, a czasem nawet być wygodnym miejscem do zabaw czy rozkładania gier planszowych. Rynek oferuje dywany o różnych rozmiarach, puszyste, naturalne oraz antyalergiczne. W zależności od rodzaju pomieszczenia dedykowane są różne fasony. Prócz dobrej prezencji produkty te powinny być funkcjonalne i możliwie łatwe w utrzymaniu.

Dobór dywanu do odpowiedniego miejsca w domu

Dywany nowoczesne powinny być dobierane zgodnie z przeznaczeniem. Tak więc można je podzielić na następujące pomieszczenia:

  • Przedpokój i korytarz – tu najlepszym rozwiązaniem są produkty wykonane z tworzywa polipropylenowego o ciemniejszych kolorach, z krótkim runem. Takie rozwiązanie charakteryzuje się trwałością oraz łatwością czyszczenia.
  • Sypialnia i pokój dziecięcy – w tych miejscach idealnie sprawdzają się miękkie w dotyku modele o gęstym runie. Takie typy są przyjemniejsze dla bosych stóp podczas porannego wstawania. W przypadku dzieci miękkość ma duże znaczenie podczas zabawy. Warto wybierać dywany odporne na zabrudzenia i najlepiej antyalergiczne. Odcienie szarości oraz beże są dość uniwersalnym rozwiązaniem.
  • Jadalnia – tutaj ważnym aspektem jest odpowiednia wielkość, tak aby swobodnie mieścił się na dywanie stół z krzesłami. Dla łatwego odsuwania krzeseł oraz czyszczenia poleca się typy z gładkim włosiem i dużą odpornością uszyte z polipropylenu.
  • Salon – dla tego najbardziej reprezentatywnego pomieszczenia w domu, dywany nowoczesne stanowią wizytówkę. Mają za zadanie nadać charakteru i przyozdobić wnętrze. W stonowanych aranżacjach mogą stanowić wyraźny kontrast lub pełnić funkcję uzupełnienia wystroju.

Wybór dywanu zależy od indywidualnych preferencji, urządzenia pokoju i powinien się łączyć z pozostałymi jego elementami. Na rynku można znaleźć bardzo bogatą ofertę i mnóstwo rozwiązań.