Gotowania- czyli praktyczne użycie czajnika tradycyjnego

Zanim rzucisz kilka przypadkowych składników razem i nazwiesz to posiłkiem, weź chwilę i pomyśl o tym, jak możesz uzyskać najwięcej z każdego z nich. Łopatka wieprzowa może być wspaniałą pieczenią, ale jest też świetna, gdy jest wolno gotowana w zupach i gulaszach. Gulasz wołowy, z drugiej strony, to świetny sposób, aby umieścić wołowinę do użytku.

Czasami nie trzeba dodawać zbyt wielu składników, aby uzyskać satysfakcjonujący posiłek. Jeśli szukasz czegoś łatwego, zwykła fasola jest świetną opcją. Możesz również spróbować zrobić gulasz z fasoli z czosnkiem i ziołami. Możesz również spróbować mieszać i dopasowywać różne składniki, aby wymyślić nowy przepis. Jeżeli ty masz ulubionego zupnego przepis, na przykład, ty mogłeś mieszać i dopasowywać fasolę tworzyć nowego zupnego przepis. Czajnik do wody, w wersji tradycyjnej jest najbardziej praktyczny.

Czajnik do gotowania wody i innych produktów

Mieszanki przypraw i ziół mogą się bardzo różnić jakością, więc chcesz się upewnić, że używasz dobrych. Jeśli dopiero zaczynasz używać przypraw w kuchni, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

  • Zainwestuj w przyprawy dobrej jakości: Nie musisz rozbić banku, aby uzyskać wysokiej jakości składniki. Tak długo, jak kupujesz w renomowanym sklepie i upewniasz się, że przyprawy są odpowiednio przechowywane, powinieneś być w stanie poradzić sobie z podstawową kolekcją.
  • Użyj mieszanek przypraw jako przewodnika i dodaj tylko to, czego potrzebujesz: Różne przyprawy i zioła mają różne zastosowania. Jeśli je wymieszasz i dopasujesz, możesz stworzyć posiłek, który dla jednych będzie zbyt pikantny, a dla innych nie dość ostry.
  • Nie przesadzaj z przyprawami: Nie możesz pozbawić dania smaku, ale możesz dodać do niego więcej przypraw.

W kociołku można zrobić coś więcej niż tylko zupę

Jeśli używasz swojego czajnika jako prowizorycznego garnka, prawdopodobnie oczekujesz, że zrobi on jakąś zupę. Chociaż jest to z pewnością popularny wybór, istnieje wiele innych opcji, które możesz zrobić.

Upewnij się, że używasz czajnika nie tylko do gotowania wody. Jeśli masz inne przyprawy, płyny lub składniki, które chciałbyś wykorzystać, może on łatwo stać się prowizorycznym garnkiem. Niektóre wspaniałe dodatki do garnka obejmują:

  • Zioła i przyprawy: Jak wspomniano powyżej, przyprawy i zioła różnią się znacznie pod względem jakości. Niektóre mogą być świetne do jednego dania, ale nie do innego. Zawsze warto spróbować dodać do garnka tylko składniki wysokiej jakości.
  • Ziarna i fasola: Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć stronę lub pełny posiłek, twój wybór jest nieskończony. Ryż, jęczmień, soczewica i wiele innych składników może stanowić świetny dodatek do Twojego garnka.
  • Inne płyny: Ocet, sok z cytryny i inne płyny mogą być użyte w małych ilościach, aby wzbogacić posiłek.