sklep z łóżkami

Jakie łóżko dla dzieci wybrać?

Zakup pierwszego łóżeczka dla dziecka symbolicznie kończy okres niemowlęcy. To bardzo ważny krok w kierunku niezależności młodych ludzi. Często kojarzy się też z przeprowadzką dzieci do własnych pokoi, więc dla wielu rodziców jest to wyczekiwana chwila. Wybór tego tak ważnego mebla może być prawdziwym problemem. Różnorodność sklepów meblowych z pewnością nie ułatwia nam tego zadania. Jak wybrać trwałe i bezpieczne pierwsze łóżko dla swojego dziecka? Na co zwrócić uwagę odwiedzając sklep z łóżkami?

Jakie łóżko dla dzieci po łóżeczku?

Wybór miejsca do spania dla dziecka jest szczególnie ważny w pierwszych miesiącach życia. W tym okresie spędza tam większość dnia. Jednak wtedy też zaczyna wstawać i samodzielnie stawiać kroki. Wszystko to sprawia, że łóżeczko powinno zapewniać mu odpowiedni poziom komfortu i bezpieczeństwa. Jak osiągnąć? Łóżeczko dziecięce z wyjmowanymi barierkami skutecznie Ci w tym pomoże. To rozwiązanie jest bardzo korzystne. Z jednej strony zabezpiecza dziecko przed upadkiem, a z drugiej dzięki możliwości otwierania mebla pozwala na stały kontakt z rodzicami, co dla maluchów jest niezbędne. Wybierając łóżko dla dzieci w wieku 2 lat i młodszych, upewnij się również, że nie ma ostrych krawędzi i producent łóżek nie używa materiałów pokrytych chemikaliami. W ten sposób możesz upewnić się, że Twoje dziecko nie zrobi sobie krzywdy.

Jakie łóżko dla bliźniaków?

Łóżko domek dla dwojga dzieci to kolejne rozwiązanie które oferuje producent łóżek.  Łóżka tego typu świetna propozycja dla maluchów, które uwielbiają bajkowe motywy. Taki mebel zachęci do odpoczynku w końcu dzieci poczują się jak w prawdziwym domku: w ogrodzie czy na drzewie. Warto odwiedzić sklep z łóżkami dla dzieci, który oferuje produkty dla bliźniaków (warto sprawdzić np. online na https://interbeds.com/pl/)

Jakie łóżko dla nastolatka?

Rozmiar łóżka powinien wynosić co najmniej 80×200 cm, najlepiej 90×200 cm. Jeśli rozmiar na to pozwala, możemy rozważyć łóżko o wymiarach 120x200cm, ponieważ nie jest bezpodstawne stwierdzenie, że im szersze łóżko, tym jest wygodniejsze. Możesz nawet zdecydować się na pokój dwuosobowy, gdy pokój Twojego dziecka jest wystarczająco duży. Polski producent łóżek oferuje szeroką gamę wysokiej jakości łóżek dla nastolatków