Odwiedzając sklepy z RTV czy oglądając reklamy, często widywana jest reklama technologi OLED. Jest to jedna z ciekawszych nowości na rynku. Stosowana przede wszystkim w telewizorach firmy LG. Jako że telewizory LG są często wybierane przez polskich konsumentów, warto więc przybliżyć to, czym właściwie jest technologia OLED.
Technologia OLED – jak to właściwie działa?
Wyświetlacze OLED charakteryzują się tym, że wykorzystują organiczne diody. Za każdy piksel będzie odpowiadać niezależna dioda. Takie rozwiązanie daje niemal nieskończony kontrast oraz głęboką czerń. Podstawowa różnica pomiędzy telewizorami LED a OLED jest taka, że telewizory OLED nie będą potrzebować dodatkowego oświetlenia. Światło jest wydzielane samodzielnie.
Ciekawą zaletą telewizorów OLED jest czas reakcji, który jest równy mikrosekundom. Brak degradacji kolorów, w przypadku patrzenia pod kątem, jak i brak problemów ze zniekształcającym się obrazem. Jednak jak technologia OLED ma się do samych telewizorów LG? Telewizory LG z grupy LG OLED AI TV, wykorzystują technologię OLED, sprawdź taką ofertę na https://www.sferis.pl/telewizory-2096/lg. Do tego wspierają ją sztuczną inteligencją.
LG OLED AI TV – czym to właściwie jest?
Jest to nowatorska metoda wykorzystywania sztucznej inteligencji podczas oglądania telewizora. Umożliwia kontrolowanie telewizora, sterowanie ustawieniami obrazu, przełączaniem programów i wieloma innymi możliwościami przy pomocy sterowania głosowego. Telewizory LG współpracują z usługami opartymi na elektronicznym przewodniku po programach (EPG). Daje to dużą wygodę podczas korzystania z telewizora.
Aby wszystko to było możliwe, został zaprojektowany nowoczesny procesor α9 (Alpha9). Został opracowany specjalnie na potrzeby LG OLED AI TV. Zapewnia nie tylko wsparcie sztucznej inteligencji, ale również czuwa, aby czystość oraz intensywność kolorów były ukazane jak najlepiej na wyświetlanym obrazie. Nowością jest HFR (High frame rate). Pozwala on odtwarzać treści z prędkością do 120 klatek na sekundę. Zapewnia to płynność oraz ostrość obrazu, nawet podczas najszybszego ruchu.