telewizor

Telewizor SmartTV – jak to działa?

O telewizorach z funkcją SmartTV zrobiło się głośno już kilka lat temu. Technologia „inteligentnej telewizji” to nic innego jak umożliwienie użytkownikom łączenia się z internetem za pośrednictwem telewizora. Opcja ta daje szereg nowych możliwości, takich jak wygodne przeglądanie stron internetowych na dużym ekranie, jak i dostęp do serwisów z płatną telewizją internetową.

Telewizory z funkcją Smart TV coraz popularniejsze

Można zaobserwować, że telewizory ze wspomnianą funkcją cieszą się coraz większą popularnością. Sięgają po nie zarówno osoby zamożne, jak i te z nieco bardziej ograniczonym budżetem. Wynika to z tego, że funkcja łączenia się z internetem wcale nie jest jakoś specjalnie ekskluzywna. Urządzenia z tą technologią są ogólnodostępne i sprzedawane w różnych cenach, dzięki czemu może po nie sięgać duża ilość osób.

Odpowiedź na popularność telewizji internetowej

telewizorOsoby młode coraz częściej odchodzą od zwykłej telewizji, na rzecz telewizji internetowej. Co więcej, zjawisko to jest całkowicie zrozumiałe. Na ogólnodostępnych kanałach transmitowane są dobrze znane, powtarzalne filmy, a nowe premiery pojawiają się rzadko. Wyjątkiem są polskie seriale, które jednak kierowane są w dużej mierze do kobiet w średnim wieku. Grupa docelowa jest więc bardzo wąska. Z kolei telewizja internetowa daje możliwość samodzielnego wyboru oglądanego programu. Ponadto seriale i filmy można oglądać o każdej porze, co jest o wiele lepszym rozwiązaniem od programu telewizyjnego.

Idealna rozrywka dla dzieci

Funkcja SmartTV dostępna w telewizorach od https://www.sferis.pl/telewizory-2096 jest idealna dla dzieci, które uwielbiają oglądać w telewizji ulubione bajki. Dzięki dostępowi do internetu rodzic może samodzielnie wybierać, jakie bajki będzie oglądało jego dziecko. W wielu telewizorach z tą funkcją wbudowana jest również blokada, która uniemożliwi dzieciom korzystanie z funkcji w niewłaściwy sposób. Wszystko to sprawia, że „inteligentna telewizja” jest idealnym rozwiązaniem dla najmłodszych i ich rodziców, którzy chcą wygospodarować sobie chwilę odpoczynku.