sklep meblowy

Meble stylowe

Meble stylowe to pojęcie, które można usłyszeć chyba w każdym sklepie meblowym, firmie, czy miejscu, które ma z meblami cokolwiek wspólnego. Czym w zasadzie stylowe meble są i po czym je rozpoznać?

Pojęcie mebli stylowych jest bardzo szerokie. Oznacza meble wykonane w jakimś konkretnym stylu meblarskim, związanym z różnymi, często historycznymi stylami w sztuce. Dość często meble stylowe nawiązują po prostu do konkretnego okresu w historii, albo wydarzeń, czy krajów z nim związanych. Najczęściej meblami stylowymi nie nazywa się oryginalnych wytworów danego nurtu sztuki, ale współczesne meble nawiązujące do nich formą, lub naśladujące je.

Sklep meblowy a meble na zamówienie

Sklepy meblowe np. https://www.edinos.pl/ dość często mają w swoich ofertach meble tego rodzaju. Najczęściej naśladują one meble drugiej połowy XX-go wieku. Na rynku, oprócz zwykłych mebli można znaleźć meble environmentowe, meble pop-art, meble minimalistyczne, czy wizualistyczne. Czasami, w bardziej wyspecjalizowanych salonach meblarskich można natknąć się na stylowe meble nawiązujące do sztuki secesji, czy art deco. Dość łatwo dostępne są również meble nawiązujące formą i zdobieniami do okresów kolonialnych – inspirowane wzornictwem Indii, Chin, czy kolonialnej Afryki.

Na klientów decydując się na zakup mebli wykonanych na zamówienie, otwierają się o wiele większe możliwości. Należy jednak pamiętać, że rzemieślnicy wykonujące stylizowane meble nie są liczni, a ceny ich usług są bardzo wysokie.