Płytki patchwork – pomysł na niebanalną łazienkę

Płytki patchwork od kilku sezonów cieszą się bardzo dużą popularnością i w sumie trudno się temu dziwić, bo prezentują się niesamowicie efektownie. Zestawiając w odpowiedni sposób różne wzory, można otrzymać bardzo ciekawy efekt aranżacyjny.

Płytki patchwork – na podłogę i na ścianę

Obecnie wybór płytek patchwork jest bardzo duży, co ciekawe można wybierać zarówno spośród płytek ściennych, jak i podłogowych. W przeciwieństwie do standardowych modeli, płytki tego typu mają różne wzory, które można ze sobą dowolnie łączyć. Dzięki temu można zaaranżować łazienkę w sposób bardzo oryginalny, to dobra propozycja dla miłośników nieszablonowych rozwiązań.

Do wyboru są płytki w różnych kolorach, jednak największą popularnością cieszą się takie utrzymane w czarno-białej kolorystyce. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać płytki kolorowe, choć w tym wypadku, trzeba bardzo dobrze przeanalizować aranżację łazienki, trzeba dopasować je do mebli, koloru ścian i dodatków, co wcale nie jest takim łatwym zadaniem, jak może się wydawać.

Patchwork sprawdzi się nie tylko w łazience

Płytki patchwork – https://www.ekspercilazienek.pl/plytki-patchwork mogą sprawdzić się nie tylko w łazience, równie dobrze można ułożyć je w kuchni czy przedpokoju, przy czym w tym przypadku należy pamiętać, aby nie przesadzić z kolorami i wzorami, gdyż efekt będzie zbyt ciężki. Chcąc uniknąć takich problemów, można poprosić projektanta o stworzenie wizualizacji, która bez wątpienia pomoże dopasować wzór płytek do pomieszczenia. Najczęściej tak ozdobna ceramika sprawdza się jako element dekoracyjny nad umywalką, w okolicach kabiny prysznicowej, wanny, w przedpokoju w obszarze lustra, nad blatem kuchennym itp. Ze względu na to, że takie płytki są bardzo dekoracyjne, rzucające się w oczy, warto dobrze przemyśleć decyzję i zastanowić się, jak będą komponować się z pozostałym wyposażeniem w domu.