Charakterystyka żarówek halogenowych

Wszyscy szukają najbardziej efektywnego źródła światła. Nie wszędzie sprawdzą się nowoczesne żarówki LED, więc musi być dla nich jakaś alternatywa. Jak sprawdzają się w zastosowaniach domowych żarówki halogenowe?

Zalety

To produkty oszczędne energetycznie, bo mają dużą sprawność energetyczną. Potrafią świecić jasnym światłem, o stałej barwie. W przeciwieństwie do świetlówek, świecą od razu z taką samą mocą. Są dosyć tanie w zakupie. Żarówki halogenowe z hurtownia-swiatla.pl charakteryzują się wysoką trwałością, przez co potrafią wytrzymać prawie dwa razy dłużej od tych tradycyjnych. Bardzo często oferowane są w niedużych, kompaktowych rozmiarach, przez co zyskują zastosowanie w trudno dostępnych miejscach. Dzięki temu bardzo dobrze nadają się do celów dekoracyjnych, czy w rzadziej używanych lampach. Często są stosowane w łazienkach, gdzie liczy się jasne i równomierne oświetlenie pomieszczenia.

Wady

To lepsze rozwiązanie niż zwykła żarówka, ale dalej zużywa dużą ilość energii. Przez to są droższe w eksploatacji od energooszczędnych rozwiązań. Mają ograniczony zakres barwy światła, zawężony tylko do ciepłej bieli. Żarówki halogenowe nie najlepiej znoszą traktowanie ściemniaczami i bardzo się grzeją w czasie swojej pracy.