Nożyce do żywopłotu

Nożyce do żywopłotu niezastąpionym akcesorium ogrodowym

Nożyce do żywopłotu są podstawowym narzędziem każdego ogrodnika. Narzędzia te występują w modelach ręcznych, które charakteryzują się łatwą obsługą. Dedykowane są one zwłaszcza do małych ogrodów, dzięki nim można precyzyjnie dociąć gałązki, liście. Nadają się one szczególnie do pielęgnacji bylin i krzewów, a także drzewek ozdobnych. Stalowe ostrza, które znajdują się na wyposażeniu nożyc ogrodowych zapewniają precyzyjne cięcie.

Nożyce ręczne do pielęgnacji bylin i krzewów

Narzędzia ręczne wyposażone są w teleskopową, ergonomiczną rączkę, która zabezpiecza przed wyślizgnięciem się nożyc z dłoni. Można dzięki nim przycinać niewielkie krzewy i żywopłoty. Ostrza robione są z wysokiej jakości stali, zapewniają długą żywotność. Cechą charakterystyczną takich narzędzi ogrodowych jest niska waga oraz cicha praca.

Nożyce elektryczne i ich cechy charakterystyczne

Nożyce do żywopłotu występują również w wersji elektrycznej. Nadają się doskonale do przycinania trawnika oraz niewielkich krzewów. Na pokładzie takich narzędzi znajduje się hamulec, silnik elektryczny oraz zabezpieczenie włącznika. Te akcesoria ogrodowe oferują możliwość szybkiej i łatwej regulacji kątowej, dzięki czemu można dokonać precyzyjnego cięcia. Nożyce tego typu posiadają długie, laserowo ostrzone noże, którymi można dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc w przydomowym ogrodzie.

Nożyce do żywopłotu

Akcesoria ogrodowe do formowania kształtów w żywopłocie

Wśród narzędzi ogrodowych spotykane są także nożyce spalinowe. Doskonale nadają się one do formowania różnorodnych kształtów w żywopłocie. Są one bez wątpienia bardzo wydajne i niezwykle funkcjonalne. Cechuje je również stosunkowo niska waga. Na uwagę zasługują też akcesoria akumulatorowe, które pozwalają pracować bez żadnych przerw. Regulowane uchwyty ułatwiają cięcia boków oraz wierzchołków roślin. Listwy tnące dotrą w każde miejsce w ogrodzie. Nowoczesne modele wyposażone są w tłumiki drgań, które pochłaniają wszelkie wibracje. Wpływa to znacząco na komfort pracy każdego ogrodnika.