Aranżacja ścian – a może sklejka?

Sklejkę znamy wszyscy. Ci, którzy pamiętają lata osiemdziesiąte ubiegłego stulecia, wiedzą, jak powszechnym w użyciu materiałem była wtedy sklejka – kojarzyła się jednak głównie z topornym socjalizmem i tandetą. Na szczęście dla nas i dla sklejki, te czasy mamy za sobą.

Jak można wykorzystać sklejkę w aranżacji wnętrz? Jako materiał podatny na modelowanie na ciepło, sklejka może przybierać różne formy, dlatego chętnie wykorzystywana jest w meblarstwie. Można jej jednak użyć również do innych celów – dzięki sklejce w niedrogi i łatwy sposób możemy nadać naszym wnętrzom indywidualny charakter.

sklejka

Popularne są obecnie sklejkowe litery do mocowania na ścianie. Wybór kształtów i wielkości jest ogromny, dlatego możemy skomponować praktycznie dowolny, niepowtarzalny tekst, który doda naszemu mieszkaniu indywidualnego charakteru. Dzięki sklejkowym literom, które pomalowane na dowolny kolor zawiesimy na ścianie, możemy przypomnieć dzieciom o tym, że je kochamy, zaprezentować wartości, jakie wyznajemy albo po prostu zawsze mieć „pod ręką” ulubiony cytat czy słowa piosenki.

Pokój dziecięcy, który zmienia się dość często w miarę, jak nasza pociecha rośnie, również jest dobrym miejscem na wykorzystanie sklejki do zindywidualizowania wnętrza. Oprócz wspomnianych już liter, dla młodszych dzieci ciekawym rozwiązaniem będą ścienne ozdoby przedstawiające ulubionych bohaterów albo oddające zainteresowania dziecka. Dodatkowym atutem jest to, że dziecko samo może pomalować sklejkową ozdobę i tym samym oprócz funkcji estetycznych, nasza poczciwa sklejka wspomaga rozwój oseska.