stare miasto we wrocławiu

Na co zwrócić uwagę, kiedy kupuje się mieszkanie od dewelopera?

Polacy bogacą się, a to przekłada się na spory ruch w branży nieruchomości. Ludzie chcą mieszkać coraz wygodniej, dlatego po jakimś czasie sprzedają swoje stare mieszkania, kupują nowe, często z rynku pierwotnego lub nawet decydują się na budowę domu pod miastem. W ostatnim przypadku wszystkie trudy związane z pracą i formalnościami spoczywają na ich barkach. Kto wybierze zaś opcję zakupu mieszkania od dewelopera, jest w trochę bardziej komfortowej sytuacji, może na spokojnie obserwować, jak inwestycja pnie się w górę.

Mieszkania przy Starym Mieście we Wrocławiu

Kiedy wybiera się opcję zakupu mieszkania od dewelopera, z pewnością warto dowiedzieć się w biurze deweloperskim, jakie są plany na zagospodarowanie najbliższej okolicy, czyli innymi słowy, jak docelowo będzie wyglądało osiedle. Jeżeli planuje się zakup mieszkania w ścisłym centrum miasta (patrz – nowe mieszkania przy Starym Mieście we Wrocławiu), czyli będzie ono wpisane w już istniejącą tkankę miejską, do wszystkich udogodnień będzie naprawdę blisko. A zatem sklepy, przystanki autobusowe, ogólnie dostępność do transportu miejskiego, nie powinny stanowić problemu. Co innego, jeżeli mieszkanie planuje się kupić gdzieś w okolicach podmiejskich. Warto dowiedzieć się od dewelopera, czy planowane są lokale użytkowe, w których będą mogły powstać sklepy, przedszkole, zakład fryzjerski i inne tego typu punkty usługowe.

Odbiór mieszkania

Po kwestiach związanych z samą organizacją osiedla mieszkaniowego, warto zwrócić również uwagę na stan mieszkania podczas jego odbioru technicznego. Aby mieć pewność, że w mieszkaniu wszystko jest wykończony na tip-top, co tak naprawdę trudno stwierdzić laikowi, warto na czas odbioru wynająć usługę fachowego rzeczoznawcy, który  będzie towarzyszył nam i dokładnie obejrzy całe mieszkanie. To właśnie tak wprawiona osoba jest w stanie dostrzec chociażby rysy na w oknach, czy inne uszkodzenia, które deweloper będzie musiał usunąć na swój koszt.