Wiele zalet koców akrylowych

Miękki i przytulny koc nie tylko zapewnia ciepło podczas zimowych chłodów, ale jest też wspaniałą dekoracją wnętrza. Dzięki takim tekstyliom jak koce akrylowe można dodać wnętrzu przytulności, można też wprowadzić nowe wzory oraz akcenty kolorystyczne, a tym samym przeprowadzić szybką metamorfozę pokoju dziennego bądź też sypialni. Dlaczego warto postawić właśnie na koc akrylowy PodPierzyna?

Niewątpliwe zalety koców wykonanych z akrylu

W porównaniu do tradycyjnego koca wełnianego, ten wykonany z akrylu jest znacznie lżejszy, a może być tak naprawdę tak samo ciepły. Dzięki temu, że jest lekki szybciej schnie po praniu. Akryl jest też tworzywem bardzo przyjemnym w dotyku, miękkim, lekki i puszystym, co bez wątpienia przemawia na jego korzyść. Dodatkowo, jeśli tylko będziemy prali go w odpowiedni sposób nie przekraczając zalecanej temperatury – okaże się trwały i będzie służył nam przez lata. Najlepszym rozwiązaniem jest pranie koców akrylowych w płynach zapachowych do płukania tkanin – akryl ma to do siebie, że chłonie takie zapachy i utrzymuje je w sobie przez dłuższy czas.

 

Za pewne dobrą wiadomością będzie dla nas także to, że koc wykonany z akrylu się nie mnie i nie ma konieczności prasowania go zaraz po praniu. Koce tego rodzaju dostępne są w wielu wzorach i kolorach, ale też w różnych wielkościach. Bardzo często taki koc możemy kupić w specjalnej, foliowej walizeczce, która też sprawdzi się do jego przechowywania wtedy, kiedy nie będziemy go używać. Kocyk akrylowy sprawdzi się też w roli narzuty do sypialni czy też do salonu, ale i do pokoju dziecięcego, jeśli tylko wybierzemy taki z bajkowymi motywami.