zamki meblowe

Zamki meblowe – jakie są najpopularniejsze rodzaje?

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele modeli zamków meblowych, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Poszczególne rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego też sprawdzą się one do różnych zadań.

Nakładane i wpuszczane zamki

zamki meblowe

Jeżeli chodzi o popularne zamki nakładane i wpuszczane, to różnią się one między sobą tak naprawdę sposobem montażu. Jeżeli chodzi o zamki wpuszczane to najczęściej chowane są one wewnątrz mebli. Modele nakładane montuje się z kolei po zewnętrznej powierzchni szafki.

Zamki baskwilowe

W przypadku wysokich mebli, takich jak na przykład 2-skrzydłowe szafy doskonale sprawdzą się zamki baskwilowe, które w tym konkretnym przypadku nie mają sobie równych. Zamki meblowe tego typu pozwalają jednocześnie zamknąć górę i dół danego mebla. Aby zamek baskwilowy prawidłowo działam trzeba oczywiście wkręcić w niego dwa specjalne pręty.

Zamki żaluzjowe i ryglowe

W branży meblarskiej można spotkać także żaluzjowe zamki meblowe, które wyposażone są w specjalne zaczepy uformowane w kształt cyfry 1. W momencie zamykania zaczepy automatycznie rozchodzą się na boki. Zamki ryglowe to nic innego jak popularne zamki kwadratowe. Modele tego typu najczęściej można spotkać w popularnych szafkach biurowych. Zamki tego typu nadają się do klasycznego otwierania zwykłym kluczem. W szafkach, gdzie jest kilka szuflad stosuje się również zamki centralne. Po ciekawą ofertę zajrzyj na https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/okucia/zamki.html.